„Všichni kolem mě dědili majetky, já dědil choroby“: Ivo Šmoldas prozradil, jakou nemocí trpí

Básník, publicista a moderátor Ivo Šmoldas prodělal v minulosti infarkt. Kromě toho trpí vážnou nemocí. V show 7 pádů Honzy Dědka prozradil, že má problémy s ledvinami. Nemoc je důvodem, proč nechce cestovat.

Ivo Šmoldas / Zdroj: youtube.com

Server eXtra.cz píše, že básník a publicista musel kvůli nemoci podstoupit transplantaci, nyní má tři ledviny. Přesto si nestěžuje a o své nemoci dokonce vtipkuje.

„Zatímco všichni kolem mě dědili majetky, tak já dědil výhradně choroby,“ řekl Ivo Šmoldas v show 7 pádů Honzy Dědka s tím, že toto onemocnění ledvin také zdědil.

Ivo Šmoldas / Zdroj: youtube.com

Naštěstí ho choroba neobtěžuje a dokonce ji označil za „vcelku příjemnou“. Vysvětlil, že se mu ledviny chátraly, takže mohl zemřít. Pacient musí chodit na dialýzu nebo podstoupit transplantaci.

Pro básníka byla operace již nezbytná. Myslel si však, že mu chirurgové vyndají jeho ledviny a umístí novou ledvinu. To se však nestalo a nyní má tři ledviny.

Ivo Šmoldas / Zdroj: youtube.com

Určitě to ovlivnilo jeho život, ale prý to necítí. Ivo Šmoldas však přiznává, že teď kvůli nemoci cestovat nechce, nebaví ho to. Do zahraničí se mu nechce, ale jezdí po České republice.

PSALI JSME: „JISKRA PŘESKOČILA“: NEČEKANÉ PŘIZNÁNÍ PETRA REZKA. PROMLUVIL O LÁSCE S JAROSLAVOU OBERMAIEROVOU

PŘIPOMÍNÁME: „KLIDNĚ BYCH SI POŘÍDILA DESET DĚTÍ“: 41LETÁ OLGA LOUNOVÁ PROMLUVILA O PLÁNECH DO BUDOUCNA A ROZŠÍŘENÍ RODINY

Share