Výhled počasí na týden: Co očekávají meteorologové

Obyvatelé Česka se v následujících dnech mohou těšit na letní teploty. Občas se však očekává i déšť.

„Nový pracovní týden přinese vyloženě letní počasí, z celého června bude ve znamení nejvyšších teplot,“ řekla pro server ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V první polovině nadcházejícího týdne se očekávají tropické teploty. V druhé polovině týdne bychom měli počítat s přeháňkami, deštěm a ojedinělými bouřkami.

V pondělí bude polojasno, odpoledne místy s přeháňkami a bouřkami. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 stupni Celsia, nejvyšší odpolední teploty budou v rozmezí 24 až 29 stupňů.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

V úterý bude polojasno, ranní teploty se sníží na 13 stupňů, přes den bude 27 až 31 stupňů.

V středu bude polojasno až oblačno. Místy se očekává přeháňky, déšť a bouřky. Přesto ráno může teploměr ukázat 15 stupňů, přes den teploty v maximech dosáhnou 32 stupňů.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Čtvrteční den se očekává většinou oblačný až zatažený, meteorologové očekávají, že bude pršet, místy se budou vyskytovat bouřky. Noční teploty klesnou na 20 až 15 stupňů, přes den bude 22 až 28 stupňů.

V pátek bude možné očekávat oblačno až polojasno. Meteorologové očekávají místy přeháňky, déšť a bouřky. Teploty ráno klesnou na 12 stupňů, přes den dosáhnou až 26 stupňů.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Počasí v sobotu a neděli bude podobné. Nejnižší noční teploty klesnou na 16 až 12 stupňů, přes den se dostanou na 21 až 25 stupňů.

PSALI JSME: KATE MIDDLETON SE PO TŘECH MĚSÍCÍCH OZVALA FANOUŠKŮM: „JEŠTĚ NEMÁM VYHRÁNO“

PŘIPOMÍNÁME: KRÁSNÁ MAMINKA SANDRA NOVÁKOVÁ ŠLA NA RANDE, ALE MÁ TO HÁČEK: „JSTE OBA JAK Z OBÁLKY ČASOPISU,“ PÍŠÍ NADŠENÍ FANOUŠCI

Share