„7 milionů neplánovaných těhotenství“: OSN předpovídá důsledky epidemie ve světě

Více než 47 milionů žen může ztratit přístup k antikoncepci, což může v následujících měsících vést k 7 milionům neplánovaných těhotenství.

UNFPA předpovídá,že koronavirová pandemie bude mít škodlivý vliv na zdraví žen.

.

Podle Populačního fondu OSN, počet žen, které mohou čelit neplánovanému těhotenství v důsledku nedostatečného přístupu k metodám plánování rodiny.

Vědci odhadují, že těhotenství může v nadcházejících měsících vzrůst na miliony případů po celém světě.

.

Studie UNFPA ukazuje obrovský dopad, který má koronavirus na ženy, protože přetížení zdravotnických systémů, zdravotnická zařízení se uzavírají nebo poskytují pouze omezenou škálu služeb ženám a dívkám, a mnoho z těchto žen se rozhodlo vynechat důležité lékařské vyšetření ze strachu z nakažení virem.

.

Narušení globálního dodavatelského řetězce může také vést k výraznému nedostatku antikoncepčních prostředků.

Podle odborníků OSN,47 milionů žen ve 114 zemích s nízkými a středními příjmy nemůže mít přístup k moderním antikoncepčním prostředkům a očekává se, že 7 milionů neplánovaných těhotenství nastane, pokud bude karanténa trvat 6 měsíců a dojde k vážnému narušení zdravotnických služeb.

.

Každé 3 měsíce karantény nemusí 2 miliony žen používat moderní antikoncepci.

.

Populační fond OSN, spolupracuje s vládami a dalšími partnery na identifikaci prioritních potřeb žen a dívek v reprodukčním věku a na naléhavou reakci v případě složitých zdravotních mimořádných událost.

.

Share