„Během této pandemie WHO čínské vládě značně respektovala“: Američtí senátoři žádají OSN, aby prozkoumala práci WHO v boji proti koronaviru

Republikánští vůdci Senátu USA požádali OSN, aby provedla nezávisle přezkoumání Světové zdravotnické organizace v souvislosti s pandemií koronaviru.

.

Podle Reuters, to je hlášeno v dopise republikánských senátorů s předsedou senátního výboru pro zahraniční věci Jim Rishem adresované generálnímu tajemníkovi OSN Antóniovi Guterresovi.

.

Podle republikánů, WHO, vedená Tedrosem Adanem Ghebreyesusem, prokázala „pozoruhodný respekt“ vůči Číně.

.

„Zdá se, že během této pandemie WHO čínské vládě značně respektovala. Obnovení důvěry do WHO … vyžaduje větší transparentnost, odpovědnost a reformu,“napsal republikánský senátor.

.

Zdůraznili také, že vyšetřovací tým by měl být zřízen okamžitě. A výsledky této skupiny budou muset zahrnovat „vyhodnocení současného výkonu WHO“ a doporučení k reformě.

Navzdory dopisu, vekterem senátoři nepřímo kritizovali WHO, zaujali méně konfrontační postoj než americký prezident Donald Trump.

.

15. dubna společnost Trump oznámila pozastavení financování WHO. Poznamenal, že WHO nesplnila svůj primární účel tím, že neinformovala ostatní země o nebezpečích koronaviru.

Share