„Měl právě opačné úmysly“: Šéf unijní diplomacie prohlásil, že Putin posouvá Ukrajinu blíže k EU

Evropská unie bude nadále podporovat Ukrajinu v boji proti ruské vojenské agresi, dokud to bude nutné. Uvedl to na tiskové konferenci po jednání Asociační rady Ukrajina-EU šéf unijní diplomacie Josep Borrell.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: slovoidlo.ua

„Hlavním poselstvím dnešního setkání celému světu je, že EU bude i nadále podporovat Ukrajinu navzdory jakýmkoliv hrozbám a vydírání ze strany Ruska,“ řekl Borrell.

Šéf unijní diplomacie Josep Borrell/ Zdroj: YouTube

Pal zdůraznil nutnost stáhnout ruskou armádu z celého území Ukrajiny, včetně okupovaných území.

„Poskytneme politickou, finanční, humanitární a vojenskou podporu… Naším cílem je pomoct Ukrajině, aby tuto válku vyhrála. Chceme, aby tato válka skončila, ale ne za každou cenu, ale v souladu s normami územní celistvosti Ukrajiny,“ prohlásil diplomat EU.

Šéf unijní diplomacie Josep Borrell/ Zdroj: YouTube

Borrell dodal, že „Putin posouvá Ukrajinu blíže k EU a posiluje naše odhodlání pomoci vybudovat moderní, demokratickou a nezávislou Ukrajinu jako nedílnou součást evropské rodiny. Putin měl právě opačné úmysly, nikdy si nedokázal představit, že se šest měsíců po začátku války ocitne v situaci, kdy bude Ukrajina k EU nejblíže.“

Putin/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: „SVĚT SE STAL NEBEZPEČNĚJŠÍM MÍSTEM“: ŠÉF UNIJNÍ DIPLOMACIE JOSEP BORRELL NEPODPORUJE VYTVOŘENÍ SPOLEČNÉ ARMÁDY EU

PŘIPOMÍNÁME: „ROZCHOD JE NEVRATNÝ“: BORRELL ŘEKL, ZA JAKÝCH PODMÍNEK SE EU MŮŽE VRÁTIT K DIALOGU S RUSKOU FEDERACÍ

Share