Odboráři chystají demonstraci proti drahotě: oznámili, kdy proběhne a co očekávají od vlády

Odboráři jsou přesvědčení, že vláda nedělá dost, aby situaci s vysokou inflací zvládla. V říjnu se proto má konat protivládní demonstrace. Kabinet má jeden měsíc, aby s tím něco udělal. Odbory chtějí, aby vláda schválila kroky, které zastaví pokles životní úrovní a jedním z nich je zvýšení minimální mzdy o 2 000 Kč na 18 200 Kč v tomto roce. Informuje o tom web tn.nova.cz.

V pražském Karlíně proběhlo shromáždění odborářů a zúčastnilo se ho kolem 1500 odborářů z celé země. Jeden z odborářů uvedl z Brna uvedl, že jeho zaměstnavatel svým pracovníkům pomáhá, ale bez vlády lidé to nezvládnou.

Pražská demonstrace/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Mnoho z nich mají strach z energetické krize a nevědí, jak budou platit složenky. Někdo se snaží pracovat ví, aby rozdíl dohnal, ale nestačí to.

Josef Středula / Zdroj: youtube.com

Odbory chtějí zastropování cen, snížení DPH u některých výrobků a pomoc firmám, jak tomu bylo během koronavirové krize. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš podotkl, že vláda o pomoci lidem jedná na unijní úrovní a nyní se diskutuje o parametrech.

Ivan Bartoš / Zdroj: youtube.com

Demonstrace odborářů by měla proběhnout 8. října v Praze. Josef Středula prohlásil, že odbory dávají vládě měsíc, aby učinila kroky, které situaci zlepší. Šéf odborářů tomu ale nevěří, i když si přeje, aby kabinet uspěl.

Josef Středula / Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: PETR FIALA TRVÁ NA SVÉM VÝROKU: „DEMONSTRACI ORGANIZOVALI PŘÍSLUŠNÍCI RUSKÉ PÁTÉ KOLONY“. JAK TO VYSVĚTLIL

PŘIPOMÍNÁME: JAN ROSÁK MUSÍ V 75 LETECH STÁLE PRACOVAT: PROZRADIL, JAK SE MU DAŘÍ V DŮCHODU A PROČ JEŠTĚ CHODÍ DO PRÁCE

Share