„Nechceme, aby lidé panikařili“: V USA potvrdil první případy onemocnění koronavirem u koček

Majitel jedné z koček měl koronavirus.

Dvě domácí kočky ve státě New York infikované novým koronavirem.

.

Oba mají mírné respirační příznaky a očekává se, že budou plně zotaveni. Infikované domácí kočky v New Yorku jsou první zvířata ve Spojených státech, kde lékaři potvrdili koronavirus.

O tom píše Deutsche Welle.

.

Jak bylo uvedeno, obě zvířata žijí v různých částech New Yorku. Experti naznačují, že kočky by mohly být infikovány koronavirem od jejich majitelů nebo od někoho v sousedství.

Je známo, že první kočka vykazovala známky koronaviru asi týden poté, co jeho majitel onemocněl respiračním onemocněním.

.

Jeho koronavirus však nebyl potvrzen. Než však druhá kočka onemocněla, byl její majitel infikován. Američan má další kočku, ale nemá žádné příznaky nemoci.

„Nechceme, aby lidé panikařili. Nechceme, aby se lidé zvířecích mazlíčků báli nebo se ve velkém s nimi hnali na testy,“ řekla Casey Bartonová z CDC.

.

Současně úředníci naléhají na občany, aby nepropadali panice ani se neobávali domácí zvířata, protože nebylo prokázáno, že mohou nakazit lidi.

Avšak kvůli bezpečnosti majitelů čtyřnohých mazlíčků ve Spojených státech amerických naléhali na to, aby svým zvířatům zabránili mimo domov.

.

Kromě toho jsou lidé infikovaní koronavirem vyzváni, aby se nechali hýčkat a mazlíčky se svými domácími mazlíčky a při kontaktu s nimi používali ochranné masky.

Testování na koronavirus na zvířatech se však nedoporučuje. Může být provedeno, pokud mají příznaky koronaviru nebo kontakt s osobou infikovanou koronavirem.

Share