Historické řešení: Čínská vláda zakázala jíst psy a kočky kvůli nákaze

Zastánci zvířat považují toto rozhodnutí za zlom v zemi.

V čínském městě Šen-čen vláda zakázala konzumaci domácích zvířat. Nová dohoda je první svého druhu v zemi.

.

Šen-čen je páté největší město v Číně, kde žije 13 milionů lidí. Vláda se rozhodla zakázat konzumaci domácích zvířat kvůli pandemii, zákon vstoupí v platnost 1. května.

Aktivisté to nazvali „historickou událostí“, která znamenala zlom v dobrých životních podmínkách zvířat v Číně.

Každoroční festival masa psů je jedním z nejkontroverznějších potravinových festivalů v Číně. Tisíce psů jsou brutálně zabíjeny, stahovány z kůže a vařeny pro místní obyvatele.

.

„Vzhledem k tomu, že Šen-čen učinil historické rozhodnutí stát se prvním pevninským městem v Číně, které zakazuje konzumaci masa psů a koček, může to být skutečně rozvodí, které pomůže ukončit tento brutální obchod, kdy každý rok zabije asi 10 milionů psů a 4 miliony koček,“

.

řekl odborník společnosti Humane Society International na ochranu zvířat Peter Lee.

Podle dokumentu je devět druhů hospodářských zvířat způsobilých ke spotřebě: prasata, krávy, ovce, osly, králíci, kuřata, kachny, husy a holuby. Obyvatelé mají také povoleno lovit ryby a další mořský život povolený zákonem.

„V divočině je tolik druhů zvířat. Jen v naší zemi existuje více než 2000 druhů chráněných volně žijících živočichů. Pokud místní úřad začne seznamovat volně žijící zvířata, která nelze jíst, bude to příliš dlouhé,“ uvedli úředníci.

.

Připomeňme, že v čínském městě Wu-chanu začalo vypuknutí nového coronaviru na trhu s mořskými plody a zvířaty. Způsobuje nachlazení, ale rychle ovlivňuje plíce a jiné orgány.

Patogen patří do velké rodiny koronaviru. Tato nemoc se rozšířila do desítek zemí.

Share