„Karanténa je skvělá příležitost poznat sebe“: Muž, který na ostrově sám žije více než 30 let, řekl, jak vydržet izolaci

Muž necítí žádné nebezpečí, protože na ostrov nepřicházejí žádné lodě.

Mauro Morandi, starší muž, strávil více než 30 let sám na ostrově Budellli na Sardinii. Řekl, jak se snadněji pohybovat po izolaci přes koronavirem.

.

V roce 1989 najala Immobiliare Nuova Gallura se sídlem v Miláně bývalého učitele tělesné výchovy Morandi, aby se staral o ostrov Budell.

V roce 2006 byl muž ponechán bez platu, ale rozhodl se zůstat na ostrově a pracovat zdarma.

.

81letý Morandi sleduje nejnovější zprávy na světě. Podle něj necítí žádné nebezpečí, protože lodě nepřicházejí na ostrov.

Obává se však o blízkých, kteří jsou v izolaci a v italském městě Modena.

.

„Nyní je pro ně těžké období,“ dodal.

Morandi řekl, že se necítí sám. Aby přežil karanténu, doporučil si přečíst knihy a pokusit se hlouběji do sebe prohlédnout, protože lidé se často bojí zůstat sami.

.

„Můžete dojít k závěru, že jde o plýtvání životem, nebo si najednou uvědomíte, že dělali špatné skutky a byli špatní lidé,“ říká.

.

Morandi má vždy co dělat. Pokud se nudí, udělá fotografii ostrova a pošle ji na Instagram, kde má přes 40 000 předplatitelů. Věří, že karanténa je skvělá příležitost poznat sebe sama.

Ital radí číst knihy.

Podle Morandi mají lidé díky karanténě příležitost analyzovat své životy a pokusit se je změnit k lepšímu.

Share