„Nikdo nechce nic riskovat“ : Královna Alžběta II. opustila kvůli šíření koronaviru Buckinghamský palác

Královna Velké Británie byla vzata z Buckinghamského paláce kvůli rychlému rozšíření koronavíru. Očekává se, že v příštích několika dnech (nebo možná týdnech) stráví Alžběta II. v zámku Windsor.

.

Pokud se situace s koronavirem zhorší, pak se 93letá královna a její 98lety manžel princ Philip izolují v Sandringhamském paláci.

.

Windsor i Sandrigem jsou několikrát méně zaměstnanci než Buckinghamský palác. To výrazně snižuje pravděpodobnost infekce.

„Je v dobrém zdravotním stavu, ale věří se, že je nejlepší ji transportovat.“

.

Mnoho jejích zaměstnanců trochu panikalo kvůli koronavíru. Palác přijímá neustálý proud návštěvníků, včetně politiků a hodnostářů z celého světa,“uvedl zdroj v paláci.

Proč je Buckinghamský palác nebezpečný?

.

„Královna se tam až donedávna setkala s mnoha lidmi.Do 94. narozenin jí však zbývalo jen 94 týdnů. Poradci se domnívají, že je nejlepší ji chránit před nebezpečím, “ dodal zdroj v paláci.

.

„Buckinghamský palác se nachází v centru Londýna a má více zaměstnanců než jiné statky, takže je považován za mnohem nebezpečnější místo. Doposud tam nebyly žádné incidenty, ale nikdo to nechce riskovat . “

.

Britská televize ITV v sobotu uvedla, že brzy bude nařízeno, že všichni lidé starší 70 let budou muset na 4 měsíce do karantény.

Asi 500 zaměstnanců pracuje v Buckinghamském paláci. Přesný počet zaměstnanců společnosti Sandringham není znám, ale je známo, že jich je jen velmi málo.

.

Koronavirus ovlivňuje královské plány

Tradiční oslavy v palácové zahradě v květnu a červnu, kterých se zúčastní asi 30 000 hostů, mohou být zrušeny kvůli rychlému šíření COVID-19. Dříve Světová zdravotnická organizace oznámila pandemii nového koronaviru na světě .

Share