„Miliony lidí na světě nejsou schopni praktikovat toto jedno ze základních opatření“: Šéf WHO nazval nejbezpečnější způsob, jak zabránit koronaviru

Šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus řekl, že nejbezpečnějším způsobem, jak se chránit před koronavirem, je mytí rukou.

.

Řekl to na briefingu v Ženevě.

.

„Jedním z nejlepších nástrojů je jeden ze základů: mytí rukou …

Jednoduché mytí rukou může být hranicí mezi životem a smrtí a zůstává jedním z nejdůležitějších opatření v oblasti veřejného zdraví na ochranu lidí, rodin a komunit před Covid-19 a mnoha další nemoci,“

.

řekl generální tajemník Světové zdravotnické organizace.

.

Také připomněl, že 5. května se podle rozhodnutí Světové zdravotnické organizace slaví Světový den hygieny rukou.

.

„Musíme si uvědomit, že miliony lidí na světě nejsou schopni praktikovat toto jedno ze základních opatření,“ řekl generální ředitel.

.

Na světě má méně než 2/3 zdravotnických zařízení zařízení na mytí rukou a 3 miliardám lidí na planetě chybí domácí voda a žádné mýdlo.

.

Tedros Adhanom Ghebreyesus řekl, že je nutné zastavit pandemii koronaviru nebo jakoukoli jinou infekci, je třeba „výrazně zvýšit investice do mýdla, přístupu k vodě“.

Generální ředitel WHO rovněž připomněl, že počet nových případů onemocnění se v řadě zemí stále zvyšuje.

.

„Tento virus s námi zůstane po dlouhou dobu, takže musíme bojovat proti němu společně,“ shrnul Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Share