„Opravdu se mi to nelíbí“: Greta Thunbergová tvrdí, že Angela Merkelová toužila po selfie s ní

Klimatická aktivistka Greta Thunbergová v tradičním švédském rozhlasovém programu „Léto“ hovořila o několika zajímavých událostech během svých cest a o slavných lidech, kteří toužili po selfie s ní, hlásí Bild.

Zdroj: aussiedlerbote.de

Během vysílání 17letá dívka hodně mluvila o klimatu a událostech, které se jí staly, když překročila Atlantik se svým otcem.

Zdroj: aussiedlerbote.de

Zejména návštěva OSN v New Yorku vyvolala hluboký dojem.

„Bylo velmi těžké obejít toto bludiště. Přišli prezidenti, premiéři, králové a princezny a chtěli se mnou mluvit. Mnozí se mnou chtěli vyfotit a dát to na svůj instagramový účet.

Zdálo se, že na okamžik zapomněli, že jejich generace zklamala tu následující. Opravdu se mi to nelíbí“, říká 17letá švédská ekologická aktivistka.

Zdroj: aussiedlerbote.de

Podle švédské klimatické aktivistky Grety Thunbergové generální tajemník OSN António Guterres a německá kancléřka Angela Merkelová dokonce trpělivě čekali ve frontě, aby si s ní udělali selfie.

Zdroj: aussiedlerbote.de

Aktivistka také mluvila o hrozbách, které dostala ona a její rodina.

Zdroj: aussiedlerbote.de

„Výhružky smrtí proti mně a mé rodině jsou mnohem horší než všechny bouře na světě“, uvedla Greta Thunbergová.

Zdroj: aussiedlerbote.de

Greta samozřejmě hovořila také o současné pandemii koronaviru. Nemyslí si, že krize bude mít pozitivní dopad klimatických změn.

Zdroj: aussiedlerbote.de

„Během pandemie se chováme, jak bychom měli chovat. Nyní máme příležitost naučit se, jak se vypořádat s krizí“, dodala aktivistka.

Share