„Onemocnění dýchacích cest mohou změnit tělesný zápach“: Britové chtějí vycvičit psy, aby rozpoznali koronavirus

V Británii se budou snažit naučit psy detekovat pacienty s COVID-19.

To oznámila Xinhua s odkazem na Ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb Británie.

„Psi, kteří dokážou úspěšně detekovat určité typy rakoviny, podstoupí intenzivní výcvik, aby zjistili, zda mohou detekovat nemoc dříve, než se objeví příznaky. 500 tisíc liber (asi 600 tisíc dolarů, – ed.) státních prostředků bylo přiděleno za to“ .

Je třeba poznamenat, že první fázi studie povede londýnská škola hygieny a tropického lékařství ve spolupráci s Durham University a charitativní organizace, která se stará o lékařské psy.

.

„V rámci studie bude Národní zdravotnická služba shromažďovat vzorky vůní od lidí infikovaných novým koronavírem a neinfikovaných lidí v londýnských nemocnicích. Poté se šest psů podrobí důkladnému výcviku a bude se snažit detekovat virus ve vzorcích“.

Podle Jamese Logana, předního výzkumníka na London School of Hygiene and Tropical Medicine, má taková studie velký potenciál.

.

„Naše předchozí práce ukázala, že malárie má charakteristický zápach a dokázali jsme účinně učit psy, jak tuto nemoc detekovat.

V kombinaci s vědomím, že onemocnění dýchacích cest mohou změnit tělesný zápach, doufáme, že psy také detekují COVID-19,“ řekl Logan.

.

Je třeba připomenout, že ke dni 18. května bylo ve světě registrováno 4 801 875 případů onemocnění koronavirem, 1 858 170 lidí se z nemoci zotavilo a 316 671 zemřelo.

Share