„Všechny výdaje děláme na dluh“: Jurečka řekl, že vláda se snaží lidem pomáhat a mladí lidé si mohou vydělat na brigádě

Šéf resortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) uvedl, že vláda se snaží lidem pomáhat, a proto kombinuje různé nástroje. Ministři však zvažují, jaké příspěvky jsou nezbytně nutné. Vláda proto podle něj neplánuje vyplácet příspěvek pro mladé lidi starší 18 let, i když ji za to kritizuje opozice. Vysvětlil, že mladí občané nad 18 let již mohou vydělávat na brigádě. Řekl to pro CNN Prima News.

Rodiny s dětmi do 18 let mohou žádat o příspěvek 5 tisíc Kč na dítě. Týká se to ale jen těch rodin, jejichž hrubý roční příjem byl nižší než jeden milion korun. Opozice kritizuje vládu, že tato pomoc je prý nedostatečná.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Ministr práce vysvětlil, že vláda kombinuje různé nástroje a díky tomu se zvyšuje počet lidí, kteří mohou požádat stát o pomoc. Nevylučuje však, že by ministerstvo mohlo v budoucnu lidem opět nějakým podobným způsobem jednorázově pomoci.

„Všechny výdaje děláme na dluh, proto musíme pečlivě zvažovat, co je nezbytně nutné,“ řekl Marian Jurečka.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Mladí lidé starší 18 let proto nedostanou příspěvek ve výši 5 tisíc Kč. Jeho děti také tento bonus nedostanou, ale podle něj si mohou přivydělat na brigádě.

Vládu kritizují nejen zástupci opozice, ale i odborníci. Podle ekonoma Lukáše Kovandy současný kabinet kopíruje některé kroky předchozí vlády Andreje Babiše (ANO). Dodal, že administrativní zmatky jsou také podobné.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Opozice kromě toho kritizuje i ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Ministr práce ale svému kolegovi věří. „Opozice je v kritice mimo realitu, vrchol je kauza Stoka,“ dodal Marian Jurečka.

PSALI JSME: PEKAROVÁ ADAMOVÁ KRITIZOVALA BABIŠE, ŽE MLUVÍ JAKO PUTIN: „KAMPAŇ ANTIBABIŠ LIDEM SLOŽENKY NEZAPLATÍ,“ ŘEKLA SCHILLEROVÁ

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠOVÁ, LILIA KHOUSNOUTDINOVÁ NEBO DANA STŘEDULOVÁ: KDO NAHRADÍ PRVNÍ DÁMU A CO O PARTNERECH KANDIDÁTŮ VÍME

Share