„Chtěl bych, abychom měli jeden antigenní test zdarma“: Ministr Válek řekl, jak dlouho se budeme muset přeočkovávat

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek chce, aby od září občané měli jeden antigenní test měsíčně zdarma. Lidé by nepotřebovali ani žádanku od svého doktora. Šéf resortu během prezentace kampaně na podporu očkování vyloučil drsná opatření. Informuje o tom web novinky.cz.

„Chtěl bych, abychom měli od října jeden antigenní test bez žádanky lékaře,“ uvedl Válek s tím, že by zájemci o něj mohli přímo na test zajít.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Ministr mimo jiné řekl, že drakonická opatření nejsou účinná a v minulosti vedla pouze z ekonomickým ztrátám. Nyní je to podle Válka zbytečné a nic podobného se jako v Severní Koreji nechystá.

Šéf resortu ale připustil, že by se v některých městech mohlo vrátit pravidlo nošení respirátorů. Nemělo by to ale být plošné.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Nyní ministerstvo připravilo novou kampaň na očkování s heslem „Očkujeme se pro život beze strachu“. Čtvrtou dávku vakcíny proti koronaviru prý chce až 38 % lidí a ještě pětina není rozhodnutá.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Vlastimil Válek podotkl, že přeočkování bude zřejmě trvat do té doby, co virus bude s námi. Nakonec odborník řekl, že na podzim přijde nová vlna, i když později než se očekávalo.

PSALI JSME: PEKAROVÁ ADAMOVÁ KRITIZOVALA BABIŠE, ŽE MLUVÍ JAKO PUTIN: „KAMPAŇ ANTIBABIŠ LIDEM SLOŽENKY NEZAPLATÍ,“ ŘEKLA SCHILLEROVÁ

PŘIPOMÍNÁME: BABIŠOVÁ, LILIA KHOUSNOUTDINOVÁ NEBO DANA STŘEDULOVÁ: KDO NAHRADÍ PRVNÍ DÁMU A CO O PARTNERECH KANDIDÁTŮ VÍME

Share