V New Yorku bylo hospitalizováno více než sto dětí: USA varují před zánětlivou chorobou u dětí

V New Yorku bylo hospitalizováno 110 dětí nejspíš kvůli nové nemoci spojené s COVID-19.

Tři z nich zemřely na atypické komplikace nejspíš způsobené koronavirem. Vědci prověřují její možnou spojitost s koronavirem.

.

Toto bylo oznámeno AR s odkazem na Centra pro kontrolu a prevenci nemocí ve Spojených státech (CDC), která ve čtvrtek 14. května apelovala na lékaře.

„CDC (Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí) varuje lékaře před závažným vzácným zánětlivým stavem u dětí spojeným s koronavirem,“ uvádí se ve zprávě. 

.

Je třeba poznamenat, že u dětí s potvrzeným COVID-19 často je multisystémový zánětlivý syndrom. V tomto případě lékaři sledují markery zánětu při krevním testu, a táke poškození, zejména srdce, ledviny, plíce nebo kůži. 

Některé děti mohou mít také příznaky podobné Kawasakiho syndromu, které mohou vést k aneurysmům, srdečním infarktům nebo srdečnímu selhání.

.

CDC dodalo, že dosud nebylo známo, zda se tento stav může vyskytnout u dospělých pacientů, a vyzval lékaře, aby pečlivě sledovali mladé pacienty, pokud se jejich stav zhorší. 

Spojené království bylo jednou z prvních zemí, které ohlásily hospitalizaci dětí se „zánětlivým syndromem“ spojeným s koronavírem.

.

V New Yorku zemřely tři děti (5, 7 let a dospívající) na nové onemocnění spojené zřejmě s koronavirem. 

Lékaři zaznamenali příznaky toxického šoku pouze u dětí, většinou ve školním věku, které se vyvinuly od několika dnů do týdne poté, co se dítě nakazilo koronavirem.

.

Rodičům se doporučuje, aby okamžitě volali lékařskou pomoc, pokud má dítě horečku déle než 5 dní, stěžuje si na silnou bolest břicha, průjem nebo zvracení, změnu barvy kůže, potíže s dýcháním a v případě obtížného krmení kojenců.

.

Share