„Západ stojí na straně války“: Orbán požaduje okamžité příměří a zahájení mírových jednání mezi Ukrajinou a Ruskem

EU hrozí Maďarsku zablokováním 7,5 miliardy eur kvůli korupci a porušování principů právního státu. Maďarský premiér Viktor Orbán poznamenal, že pokud Brusel nebude Maďarsku poskytovat finanční pomoc, země bude hledat jiné finanční zdroje. Informoval o tom maďarský zpravodajský server Index.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: bbc.com

„Vláda v souvislosti se sankcemi aktualizovala svou střednědobou a dlouhodobou strategii v oblasti energetiky. Za tímto účelem bude realizováno 32 investic v celkové výši 11 400 miliard forintů. Potřebné finance nám slíbila poskytnout Evropská unie. Pokud byrokraté v Bruselu nedají Maďarsku to, co mu patří, pak tyto peníze dostaneme odjinud,“ varoval Orbán.

Maďarský premiér Viktor Orbán/ Zdroj: YouTube

Pak znovu kritizoval sankce EU vůči Rusku.

„Rostoucí ceny energií zvyšují inflaci ve všech zemích… Je to jednoznačně způsobeno sankcemi a odpovědnost za to nesou politická rozhodnutí v Bruselu. V oblasti energetiky jsme trpaslíci, Rusko ale je gigant,“ poznamenal maďarský premiér.

Maďarský premiér Viktor Orbán/ Zdroj: YouTube

Západ podle něj „stojí na straně války, Maďarsko na straně míru“. „Pro nás je nejdůležitější bezpečnost a národní suverenita, proto jsme vytvořili Fond národní obrany,“ uvedl Viktor Orbán.

Maďarský premiér Viktor Orbán/ Zdroj: YouTube

Maďarský premiér předpokládá, že válka na Ukrajině bude pokračovat i v příštím roce. „Požadujeme okamžité příměří a zahájení mírových jednání,“ zdůraznil.

PSALI JSME: ZAHRANICNIORBÁN SE DOMNÍVÁ, ŽE SE EVROPSKÁ UNIE DO OSMI LET ROZPADNE: CO ŘEKL

PŘIPOMÍNÁME: „NEZBÝVÁ NÁM NIC JINÉHO, NEŽ BOJOVAT DÁL“: ZELENSKYJ POZVAL NA UKRAJINU MAĎARSKÉHO PREMIÉRA ORBÁNA

Share