„Následky budou hrozivé“: Blinken vyzval Rusko, aby přestalo vyhrožovat jadernou zbraní

Americký ministr zahraničí Antony Blinken uvedl, že Spojené státy vyzvaly Rusko, aby přestalo mluvit o potenciálním použití jaderných zbraní. Informoval o tom server CBS News.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken/ Zdroj: youtube.com

Blinken si není jistý, že někdo zastaví Putina, pokud se rozhodne použit proti Ukrajině jaderné zbraně.

„Je to Achillova pata autokracií… Prakticky není nikdo, kdo by dokázal mluvit Putinovi pravdu… Myslím, že je to jedním z důvodů, proč je Rusko v takovém chaosu…“ prohlásil americký ministr.

Putin/ Zdroj: youtube.com

Putin ve svém projevu k národu vyhlásil částečnou mobilizaci a pohrozil jadernou válkou. Přičemž zdůraznil, že to není blaf.

Blinken označil Putinovu rétoriku za nezodpovědnou. „Soustředíme se na to, abychom se všichni chovali zodpovědně. Veřejně i soukromě jsme Putinovi dali jasně najevo, že musí přestat vyhrožovat jadernou zbraní. Je velmi důležité, aby nás Moskva uslyšela a pochopila, že následky budou hrozivé,“ zdůraznil.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

„Pokud Rusko přestane bojovat, válka skončí,“ poznamenal Blinken.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken/ Zdroj: youtube.com

Psali jsmeJaroslava Obermaierová řekla, jak by podle ní vláda měla řešit energetickou krizi: „Já mám třeba doma i na chatě všechno na plyn“

PSALI JSME: BLINKEN: PODPORA USA SE NEZASTAVÍ AŽ DO OBNOVENÍ SUVERENITY UKRAJINY

PŘIPOMÍNÁME: „BUDEME POSTUPOVAT VELMI RYCHLÝM TEMPEM“: UKRAJINSKÝ PREMIÉR UVEDL, KDY SE UKRAJINA STANE PLNOHODNOTNOU SOUČÁSTÍ EVROPSKÉ UNIE

Share