Zelenskyj varoval: Pokud bude reakce světa slabá, Rusko přijde s nějakou další eskalací

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zdůraznil, že svět nyní musí ukázat svou sílu. Informoval o tom server Censor.net.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Putin podle Zelenskeho pečlivě analyzuje reakci světa na pseudoreferenda, která uspořádal ve východní a jižní Ukrajině, a na oznámení anexe ukrajinských území.

Putin/ Zdroj: youtube.com

„Co přesně ho zajímá? Je to velmi jednoduché: zajímá ho ještě potenciál k eskalaci. Pokud bude reakce světa slabá, Rusko přijde s nějakou další eskalací,“ varoval Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Ukrajinský prezident dodal, že když zločinec nedostane adekvátní trest za spáchaný trestný čin, bere to jako povolení k dalším trestným činům.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

„Svět teď musí ukázat sílu. Sílu potřebujeme, abychom konečně udělali tečku za agresí, schopností agresora eskalovat. Na mezinárodních platformách potřebujeme jasné a principiální odsouzení Ruska za tento pokus o anektování ukrajinského území. Na úrovni států a svazů států jsou potřeba nové a tvrdé sankce proti Rusku, aby se situace od roku 2014 také velmi lišila,“ prohlásil Zelenskyj.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Pak zdůraznil: „Na úrovni spolupráce s Ukrajinou jsou třeba další podpůrné balíčky, především obranné a finanční, aby agresor viděl, že jeho trestné činy jen komplikují situaci.“

PSALI JSME: MUSK NAVRHL, ABY UKRAJINA ZÍSKALA NEUTRÁLNÍ STATUS A ZŘEKLA SE RUSKEM ANEKTOVANÉHO KRYMU: ZELENSKYJ NA TO OKAMŽITĚ REAGOVAL

PŘIPOMÍNÁME: ZELENSKYJ VYZVAL RUSKÉ ČINITELE, ABY „VYŘEŠILI PROBLÉM“ S PUTINEM, ABY SE NESTALI OBĚTNÍMI BERÁNCI

Share