„Stačí na rok zavřít hranice a uvidíte výsledky“: Zelenskyj přesvědčuje Západ, aby uzavřel hranice pro všechny Rusy

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přesvědčuje západní země, aby uzavřely své hranice pro občany Ruska, a trvá na tom, že je to jediný způsob, jak je přimět, aby tlačily Putina k ukončení války.

Uvedl to Zelenskyj v rozhovoru pro deník The Washington Post.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„Od začátku jsem říkal, že nejdůležitější sankcí je uzavření hranic. Nechte je žít ve svém vlastním světě, dokud nezmění svůj pohled na svět. Stojí za to zavřít hranice a uvalit energetické embargo,“ poznamenal Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: YouTube

Jakékoliv sankce už uvalené na Rusko podle něj jsou slabé.

Ukrajinský prezident zdůraznil, že prakticky všichni Rusové, bez ohledu na jejich názor na válku Ruské federace proti Ukrajině, mohou cestovat do zahraničí a jejich děti tam mohou studovat.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

„Případy, kdy se Rusové veřejně staví proti válce, jsou ojedinělé a tito lidé jsou za mřížemi… Je to jediný způsob, jak Putina ovlivnit. Protože jediný strach, který pociťuje, je strach o vlastní život.

A jeho život závisí na tom, jestli se cítí ohrožen vlastním obyvatelstvem. Nikdo jiný ho neohrožuje… Až názor obyvatel začne tlačit na jeho rozhodnutí, pak budou výsledky, pak válka skončí… Stačí na rok zavřít hranice a uvidíte výsledky,“ prohlásil Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: YouTube

Řada evropských zemí je pro zastavení vydávání víz občanům Ruské federace do schengenského prostoru v souvislosti s invazí Ruska na Ukrajinu.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: facebook.com

Psali jsme:Tereza Brodská vyjmenovala věci, které ji na jejím vzhledu trápí: Eva Holubová a Honza Musil komentovali slova herečky

PSALI JSME: „RUSKO ODMÍTÁ BEZPEČNOSTNÍ POŽADAVKY“: ZELENSKYJ ŘEKL, KTERÉ ZEMĚ MOHOU BÝT V OHROŽENÍ V PŘÍPADĚ ZHORŠENÍ RADIAČNÍ SITUACE V ZÁPOROŽSKÉ JADERNÉ ELEKTRÁRNĚ

PŘIPOMÍNÁME: ZELENSKYJ: UKRAJINA MNOHOKRÁT NAVRHOVALA VEDENÍ RUSKÉ FEDERACE UKONČIT VÁLKU

Share