„Čekají nás těžké časy“: Generální tajemník NATO varoval před možnými nepokoji v Evropě

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg podle agentury Bloomberg prohlásil, že válka na Ukrajině vstupuje do kritické fáze. Evropa podle něj čelí kvůli růstu cen energií těžkým časům, proto jsou možné i nepokoje.

Vlajky/ ilustrační foto/ Zdroj: uainfo.org

Šéf NATO zdůraznil, že zima v Evropě bude těžká: „Čekají nás těžké časy. Ale už jsme spolu prožívali těžké časy. Cena za odmítnutí ochrany našich hodnot bude vyšší.“

Ukrajinští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Naše jednota a solidarita budou těžce zkoušeny, protože rodiny a podniky pocítí prudký růst cen energií a životních nákladů způsobený brutální ruskou invazí… V zájmu budoucnosti Ukrajiny a naší budoucnosti se musíme připravit na zimní válku a držet se plánu,“ poznamenal Stoltenberg.

Šéf NATO Stoltenberg/ Zdroj: Youtube

Pak dodal, že NATO platí cenu za podporu Ukrajiny.

Ukrajinští vojáci/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Cena, kterou platíme, se počítá v dolarech, eurech a librách, ale na Ukrajině jde o lidské životy. Všichni zaplatíme mnohem vyšší cenu, pokud si Rusko a další autoritářské režimy budou myslet, že mohou napadnout své sousedy a beztrestně porušovat mezinárodní právo.

Pokud Rusko přestane bojovat, bude mír. Pokud Ukrajina přestane bojovat, přestane jako nezávislý stát existovat. Máme morální povinnost podporovat tuto nezávislou demokratickou zemi v srdci Evropy,“ uvedl generální tajemník NATO.

Šéf NATO Stoltenberg/ Zdroj: Youtube

Psali jsme:Petra Vojtková prozradila radostnou zprávu, že budou mít další úžasnou dušičku v rodině: „Už se s Náťou nemůžeme dočkááát“

PSALI JSME: MEDVEDĚV: RUSKO INVAZI NEZASTAVÍ, I KDYŽ BY SE UKRAJINA VZDALA MOŽNOSTI VSTOUPIT DO NATO

PŘIPOMÍNÁME: PŘED RUSKOU INVAZÍ SCHOLZ UJISTIL PUTINA, ŽE SE UKRAJINA V PŘÍŠTÍCH 30 LETECH NESTANE ČLENEM NATO

Share