„Rusko musí být úplně izolováno a potrestáno“: Zelenskyj navrhl zemím G7 mírovou formuli, jak zastavit Putina

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém projevu na zasedání skupiny G7 navrhl mírovou formuli, která podle něj znemožní Putinovi dosáhnout na Ukrajině cílů.

Zasedání G7/ Zdroj: facebook.com

„Děkuji za veškerou poskytnutou pomoc. Je to skvělé, je to nezbytné, ale vůdce Ruska… stále představuje hrozbou pro všechny. Máme ale mírovou formuli, aby teroristický stát neměl šanci,“ prohlásil Zelenskyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Pak vysvětlil, že až bude mít Ukrajina dostatek moderních systémů protivzdušné obrany, raketové útoky přestanou fungovat.

Za další body „mírové formule“ označil obnovení územní celistvosti Ukrajiny a potrestání Ruska za vojenskou agresi. „Rusko musí být úplně izolováno a potrestáno. Mělo by být potrestáno jak politicky, tak sankcemi,“ zdůraznil ukrajinský prezident.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Zelenskyj poděkoval EU za přijetí osmého balíčku sankcí a vyzval k přípravě nového. Dodal, že s Putinem už není o čem mluvit a doufat, že splní nějaké dohody.

Válka na Ukrajině/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

„Vůdce Ruska… se snaží teroristickým útokem donutit demokratický svět ke kapitulaci… Jen neadekvátní člověk může odpálit více než sto raket během necelých dvou dnů… Terorista musí prohrát. Musí mít pocit, že je za teror zodpovědný!“ naléhal.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj/ Zdroj: facebook.com

Psali jsme:Eva Burešová se pochlubila fotkou, jak vypadá dva měsíce po porodu: „Vypadá stále jako kdybych byla v šestém měsíci“

PSALI JSME: VYŠLO NAJEVO, ZDA SE SUMMITU G20 ZÚČASTNÍ PUTIN A ZELENSKYJ

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM SI TÍM JISTÝ“: ZELENSKYJ VYSVĚTLIL, PROČ SE PUTIN NEODVÁŽÍ NA UKRAJINĚ NASADIT JADERNÉ ZBRANĚ

Share