Putinův spojenec Orbán prohlásil: Nadějí na mír mezi Ukrajinou a Ruskem je Donald Trump

Maďarský premiér Viktor Orbán se domnívá, že by mír na základě dnešní reality neměl být uzavřen mezi Ukrajinou a Ruskem, ale mezi USA a Ruskem. Informoval o tom maďarský portál Telex.

Maďarský premiér Viktor Orbán/ Zdroj: YouTube

Orbán prohlásil, že válka na Ukrajině je především o zdrojích. Rusové podle něj mají téměř neomezené zdroje, pokud jde o energii, vojáky a lidi, Ukrajina má dostatek zdrojů jen díky pomoci Evropy a Spojených států.

„Americký prezident Joe Biden zašel příliš daleko, když označil ruského prezidenta Putina za válečného zločince,“ prohlásil maďarský premiér. „Nadějí na mír“ podle něj „je bývalý americký prezident Donald Trump“.

Maďarský premiér Viktor Orbán a bývalý americký prezident Donald Trump/ Zdroj: YouTube

Orbán poznamenal, že Maďarsko dělá vše pro mír, ale nechce pomáhat Ukrajině. Maďarsko podle něj už ztratilo asi 200 občanů, kteří zemřeli na frontě jako řadoví vojáci.

Dodal, že se Putinovi v mezinárodních debatách věnuje příliš velká pozornost, Putin se o to ale vůbec nezajímá. Maďarsko a Evropa by měly zajímat o důsledky války.

Maďarský premiér Viktor Orbán/ Zdroj: YouTube

Putinův spojenec uvedl, že maďarská vláda při hodnocení války zaujala stejný postoj jako Evropa. Přesvědčen, že Maďarsko je na straně míru. „Jsem zastáncem okamžitého příměří a okamžitých mírových rozhovorů,“ řekl.

Maďarský premiér kritizoval sankční politiku Bruselu vůči Rusku. Sankce by se podle něj měly zavádět jen rozumně.

Vlajka/ ilustrační foto/ Zdroj: glavcom.ua

„Evropa by měla vytvořit takový systém zásobování energií, v jehož rámci nejen změní ruskou energetickou závislost na americkou, získá ale energetickou nezávislost,“ prohlásil Orbán.

PSALI JSME: BIDEN VAROVAL PUTINA: USA A SPOJENCI JSOU PŘIPRAVENI BRÁNIT KAŽDÝ CENTIMETR ÚZEMÍ NATO

PŘIPOMÍNÁME: „ZÁPAD STOJÍ NA STRANĚ VÁLKY“: ORBÁN POŽADUJE OKAMŽITÉ PŘÍMĚŘÍ A ZAHÁJENÍ MÍROVÝCH JEDNÁNÍ MEZI UKRAJINOU A RUSKEM

Share