Andrej Babiš navštívil Loket, kde na něj čekali příznivci i odpůrci: Jak proběhl jeho mítink

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš pokračuje v předvolební kampani, byl v Karlovarském kraji a v pátek navštívil Loket. Na setkání s bývalým premiérem přišli jeho příznivci i jeho odpůrci. Byli tam i obyčejní diváci, kteří jen sledovali, co se děje. Informuje o tom ČTK.

Andrej Babiš v pátek navštívil několik měst v Karlovarském kraji, kde se setkal s voliči. Večer přijel šéf ANO do města Loket, byla to jeho poslední zastávka ten den.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Někteří místní obyvatelé, kteří byli jeho odpůrci, zablokovali cestu jeho karavanu. Požadovali po něm omluvu, na transparentech psali, že nejsou „nacisté ani fašisté“. Předseda hnutí ANO o nich nedávno takto promluvil, ale pak dodal, že zmínil komentář, který pro deník Právo řekl jeden právník.

V Lokti policisté demonstranty odvedli na kraj silnice. Na setkání Andreje Babiše s voliči bylo asi 20 policistů v uniformách, kteří se snažili oddělit některé demonstranty od příznivců bývalého premiéra.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho tam byl speciální policejní vůz s kamerami, to bylo nutné pro monitorování mítinku. Na schůzce také pracoval antikonfliktní tým a přijel tam i krajský policejní ředitel Petr Macháček.

Bývalý předseda vlády komunikoval s příznivci a řekl, že v jejich městě vládne TOP 09, ale mýlil se. Starostou města je Petr Adamec z Pirátů. Starosta na toto setkání přišel a byl překvapen tím, co Babiš řekl, protože TOP 09 je v Lokti opoziční stranou.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Expremiér mluvil také o tom, že jeho vláda snížila daně, pomáhala lidem, ale současný kabinet dle jeho slov nic takového nedělá.

Přijel tam i důchodce Josef Šlesinger, který objíždí mítinky expremiéra a vypráví lidem o jeho minulosti.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Odpůrci Andreje Babiše pískali, bylo to hlučné. Několik příznivců expremiéra začalo diskutovat s odpůrci, ale k incidentům naštěstí nedošlo. Situaci kontrolovala policie, někdy někoho oddělovala.

PSALI JSME: „BUDE SE TAM PRODÁVAT MLÉKO A MASO. TO BUDE LEVNĚJŠÍ NEŽ VŠUDE“: SPD BRZY ZAHÁJÍ SVOU PŘEDVOLEBNÍ KAMPAŇ A VYJDE PO ČESKU S JARMARKEM

PŘIPOMÍNÁME: WHO ZVEŘEJNILA NOVÁ DOPORUČENÍ: ROMAN PRYMULA PROZRADIL, KDO BY SE MĚL NECHAT VAKCINOVAT

Share