Barvení velikonočních vajíček pěnou na holení: Podívejte se na tu neuvěřitelnou mozaiku barev

Blíží se hlavní křesťanský svátek, což znamená, že už můžete přemýšlet o tom, jak se připravit na jasnou Velikonoce.

.

Mnozí už začínají přemýšlet o tom, jak budou malovat vejce – jeden z hlavních symbolů dovolené.

Staříci stále používají osvědčenou metodu – cibulové slupky. Mladá generace nakupuje potravinářské barviva a nálepky.

Jak obarvit vejce holicí pěnou

.

Příprava

Malování velikonočních vajec holicí pěnou není velké. Do tohoto případu můžete představit všechny členy rodiny. Děti, které pomohou dospělým a najdou zábavu pro sebe, budou obzvláště šťastné.

Pěna na holení kupujte předem (nejlevnější možná), připravte ocet, přímo vejce a tekuté potravinářské barvy. Vyberte si nejjasnější a nej šťavnatější odstíny tak, aby váš velikonoční koš byl plný všech barev duhy.

Ke smíchání složek budete potřebovat párátka, štětce nebo houbu pro nanášení barevných povlaků. Je však lepší malovat vejce ručně, v rukavicích.

.

Až připravíte vše, co potřebujete, můžete začít pracovat. A zde je instrukce krok za krokem.

Vaření vajec

Musí se vařit. Není zde nic složitého.

Jen vařte vodu, přidejte špetku soli a vložte vejce do pánve. Vařte je alespoň 10 minut.

Poté ochlaďte a připravte roztok: smíchejte vodu s octem v poměru 1: 1. To je nutné, aby barva lépe přiléhala na skořápce.

.

Barvy na vaření

Zatímco vejce jsou namočena v octovém roztoku, připravíme barvicí kompozici. Chcete-li to provést, v malé skleněné desce, smíchejte pěny na holení a potravinářské barvy.

Udělat z nich homogenní množství nestojí za to.

Jednoduše naplňte nádobu holicí pěnou a náhodně nalijte barvy potravin. Použijte párátko k distribuci pigmentu k vytvoření neobvyklých vzorů.

.

Malování vajec

Poté, co jste připravili složení zbarvení, můžete začít s tvůrčím procesem. Vyjměte vejce z octového roztoku a vysušte je.

Nasaďte si rukavice a každé vejce namočte do barevné pěny a jemně se otáčejte tak, aby zakrýval celý povrch skořápky.

Pak je položte na papír nebo na čistý ručník, aby pěna absorbovala a vyschla. Po 20 minutách můžete zkontrolovat výsledek. Pokud je povrch mokrý, nechte vajíčka chvíli ležet.

.

Pokud je skořápka zcela suchá, otřete veškerou zbývající pěnu. Mějte na paměti, že mokré oblasti mohou zničit původní vzory. Proto musí být velikonoční vejce důkladně vysušena.

.

Zbývá jen vložit veškerou krásu do proutěného koše a vyhodnotit výsledek. Stejným způsobem můžete vyrábět prostá nebo gradientní vejce.

.

Obecně můžete ukázat svou fantazii a uspořádat kreativní soutěže.

Share