Jak odstranit škrábance na brýlích

Když se na slunečních brýlích nebo na dioptrických brýlích objeví škrábance, není nutné je měnit na nové. Pokuste se vrátit brýlím nový vzhled tím, že je vyleštíte doma.

Leštění brýlí zubní pastou

Brýle/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zubní pasta může maskovat drobné škrábance brýlových čoček a poskytnout jim lesk. Pokud se chystáte leštit sluneční brýle, máte koupit zubní pastu bez bělícího účinku.

Vytlačte trochu pasty na brýlové čočky, otřete je jemným mikrovláknovým ubrouskem a poté opláchněte studenou vodou. Vysušte brýle čistou měkkou látkou a užívejte si jejich čistý lesk.

Průhledný lak na nehty pro hluboké škrábance

Brýle/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ten pomůže maskovat hluboké škrábance na brýlích, ale vezměte v úvahu, že musíte to dělat rychle, aniž byste nechali lak na nehty vyschnout na skle. Štětcem naneste na škrábance trochu bezbarvého laku a měkkým hadříkem jej několik minut protřete do skla.

Soda a voda

Brýle/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Otřete brýle hadříkem z mikrovlákna. Pak smíchejte sodu a vodu, aby se vytvořila tekutá pasta. Aplikujte ji na čočku, ale dbejte na to, aby se nedostala na okraj. Lehkými pohyby bez zbytečného úsilí vyčistěte brýlové čočky a budou vypadat mnohem lépe.

PSALI JSME: MANŽELSKÝ PÁR SE ROZHODL POMOCI OSAMĚLÉ BABIČCE: ZA 5 DNÍ PŘESTAVĚL JEJÍ VETCHÝ DOMEČEK A ZASÁHL SRDCE MNOHA LIDÍ

PŘIPOMÍNÁME: „DĚLÁME KROKY, ABY ČERNÉ SCÉNÁŘE NENASTALY“: ZBYNĚK STANJURA PROZRADIL, NA ČEM LIDÉ MOHOU UŠETŘIT

Share