„To bude s největší pravděpodobností vysoce nakažlivý virus“: Bill Gates před virovou epidemií varoval už před 5 lety

Miliardář je přesvědčen, že největší hrozbou pro lidstvo je virus, nikoli jaderný výbuch.

.

Pět let před pandemií coronavirus zakladatel Microsoftu Bill Gates v rámci konference TED 2015 předpověděl, že svět bude konfrontován s virem a že to bude globální katastrofa, nikoli jaderná exploze.

.

V roce 2015 byl na YouTube zveřejněn projev jednoho z nejbohatších lidí na světě. Pojmy nezmínil a navíc ani původ možného viru, ale dospěl k závěru, že světový zdravotní systém není na epidemii připraven.

.

„Pokud něco v příštích desetiletích zabije více než 10 milionů lidí, spíše než válka to bude s největší pravděpodobností vysoce nakažlivý virus.“ řekl.

.

Gates věřil, že reakce na ohnisko Ebola v lidstvu v roce 2014 byla příliš pomalá a jen štěstí, že se virus ve městech nerozšířil.

.

„Můžete mít virus, když se lidé cítí dobře, ale zároveň jsou nakažliví, když se dostanou do letadla a půjdou na trh. Příště možná nebudeme tak šťastní,“ řekl miliardář.

.

Doporučujeme se podívat na celé video, ve kterém Bill mluví o možné epidemii vysoce infekčního viru.

Připomeňme, že v říjnu 2019, zdravotnické středisko Johns Hopkins, Světové ekonomické fórum a Bill and Melinda Gates Foundation, které se konaly simulace koronaviru.

Soud skončil, když 18 měsíců poté, co byl poprvé objeven, zabil 65 milionů lidí a způsobil globální finanční krizi. Akciové trhy klesly o 20% na 40% a globální hrubý domácí produkt klesl o 11%.

Share