“Čapí hnízdo je jen kapka v moři“: Vládní pětikoalice negativně ohodnotila Babiše. Co je důvodem

Po loňských volbách, nově vede českou vládu pětikoalice. Expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se tak musel přesunout do opozičních hnutí. Nyní čelí politik slovanského původu zase velké kritice.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Ke dnešnímu dní je Andrej Babiš těsně spojován s mnoha kauzy, a to nejen v tuzemsku. Třeba Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti prověřuje okolnosti nabytí vily v jižní časti Francie.

Až se tato zprava rozšířila v mediích, vládní pětikoalice o případě se rozhodla vyjádřit.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Zkoumání probíhá již od půl roku. Zkoumání případu expředsedy vlády pro podezření z praní peněz a daňových úniků považují čeští politici za ostudu republiky ve světě.

Často jeho oponenti píšou i o tom, že jsou rádi, že je Babiš už nereprezentuje na světové politické scéně. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Marian Jurečka okomentoval tuto událost. „Neuvěřitelné, Andrej Babiš – člověk, který dokáže lidem do očí lhát,“ veřejně se vyjádřil ministr na svém twitterovém účtu. “Čapí hnízdo je jen kapka v moři,“ shrnul Jurečka.

Případ se rozhodla glosovat i předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Markéta Pekarová Adamová. Je ráda, že Babiš již není v čele české vlády. Na twitterovém účtu ODS se také objevil nový příspěvěk, ve kterém kritizují předchozího premiéra.

Na twitterovém účtu ODS se také objevil nový příspěvěk, ve kterém kritizují předchozího premiéra.

ČTĚTE TAKÉ: KOALICE PLÁNUJE NAVÝŠIT POČET NÁMĚSTKŮ NA MINISTERSTVECH: OPOZICE S TÍM ALE NESOUHLASÍ A NÁVRH VLÁDY ZKRITIZOVALA

PSALI JSME: ZNÁMÉ OSOBNOSTI VYZVALY BABIŠE K ODCHODU: CO JIM VADÍ NA PROJEVECH EXPREMIÉRA

Share