Průměrný důchod se zvýší začátkem příštího roku: Přibývají lidé s důchodem nad 30 tisíc. Ministr Jurečka řekl, na jakou částku vzroste penze

Vzhledem k inflaci, roste seniorům v České republice i důchod. Třeba již za poslední uplynulý rok lze pozorovat změnu.

Marian Jurečka/Zdroj: YouTube

V České republice přibylo penzistů, které dostávají starobní penzi ve vyšší 20 000 a více korun. Nyní počet takových seniorů je téměř 295 000 lidí. O tom informuje na svých webových stránkách portál ceskeduchody.cz.

Žena/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Průměrný důchod po celém zemí tuzemska je 17 299 českých korun. Přes 30 000 korun dostává skoro 13 400 penzistů. Nad 40 000 korun chodí pouze 1 170 lidem.

Důchodci/Zdroj: ceskeduchody.cz

Sto sedmdesát šest důchodců mají důchod nad 50 000 korun. Minimálně o deset tisíc větší částku mají pouze šestatřicet lidí. Pouze sedmnáct penzistů pobírají důchod ve výší nad 70 000 korun.

Důchodci/Zdroj: ceskeduchody.cz

Extrémní růst částky je výsledkem mimořádných valorizací.

Data/Zdroj: ČSSZ

Na podzim letošního roku a v zimě příštího roku proběhnou dvě další valorizace. Podle ministra Mariana Jurečky, po těchto dvou změnách se průměrný důchod zvýší na 19 500 korun.

ČTĚTE TAKÉ: SENÁTOR DRAHOŠ SE POSTĚŽOVAL NA NÍZKÉ DŮCHODY: POLITIK ŘÍKÁ, ŽE BY JEHO MANŽELKA TO SAMA NEZVLÁDLA

PSALI JSME: MINISTERSTVO STANOVILO MAXIMÁLNÍ TEPLOTY V BYTECH V ZIMĚ: JAK NA TO REAGUJÍ TEPLÁRNY A CO HROZÍ ZA PORUŠENÍ VYHLÁŠKY

Share