Čapí hnízdo: V pondělí se uskuteční soud. Kdo bude sedět na lavici obžalovaných kromě Babiše

V roce 2008, až se firma ZZN Pelhřimov, patřící do holdingu Agrofert, přejmenovala na Čapí hnízdo, nebylo známo, kdo ji vlastní. Před přejmenováním jediným majitelem byl expremiér Andrej Babiš.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Ve stejný rok byla pro Farmu Čapí hnízdo schválena dotace ve výši padesát milionů korun. Za dva roku byla farma připravena a otevřena pro zákazníky.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Až během dalšího roku při auditu bylo zjištěno, že při schválení dotace byly porušeny podmínky získání padesátimilionové dotace.

Jana Nagyová (Mayerová)/Zdroj: iROZHLAS.cz

A nyní, sedm let poté, co policie to začala řešit, začne projednávat kauzu i pražský městský soud. Již v pondělní den se uskuteční první soudní řízení. O tom informuje na svých webových stránkách portál České Noviny.

Jana Nagyová (Mayerová)/Zdroj: seznamzpravy

Kromě Babiše zřejmě do soudu dorazí i jeho exporadkyně Jana Nagyová. Podle aktualizovaných dostupných informací, soud dosud nedostal žádné žádosti o jednání v jejich nepřítomnosti.

Čapí hnízdo/Zdroj: iROZHLAS.cz

Prozradil to mediím soudce Jan Šott.

ČTĚTE TAKÉ: „MÁM PŘIPRAVENY PODKLADY, O KTERÝCH BUDU HOVOŘIT“: BABIŠ PROZRADIL, O ČEM BUDE MLUVIT U SOUDU V KAUZE ČAPÍ HNÍZDO

PSALI JSME: “NESMÍME V TÉTO NAŠI SPOLEČNÉ MISI ZKLAMAT“: STAN SI VOLÍ NOVÉ VEDENÍ. KDO JE NOVÝ PŘEDSEDA HNUTÍ, SPOJOVANÉHO S KAUZAMI

Share