Češi nejvíce důvěřují prezidentu Petru Pavlovi: průzkum ukázal, jak jsou na tom ostatní politici

Centrum pro výzkum veřejného mínění vyhodnocovalo, jak čeští občané důvěřují vybraným špičkovým politikům. Jde o šéfy stran a hnutí, která jsou v Poslanecké sněmovně, vybrané členy kabinetu a prezidenta České republiky. Průzkum se uskutečnil od 27. března do 22. května a na otázky odpovědělo 834 lidí.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Češi nejvíce důvěřují prezidentu Petru Pavlovi, 59 procent obyvatel mu vyjádřilo důvěru, ale 35 procent mu nedůvěřuje. Prezident byl jediným politikem, u kterého důvěra převažovala nad nedůvěrou.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Na druhém místě skončil bývalý premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, kterému důvěřuje 44 procent dotázaných. Nedůvěřuje mu však 53 procent občanů.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Třetí místo obsadil předseda hnutí SPD Tomio Okamura, důvěru mu vyjádřilo 35 procent občanů. Nevěří mu však 58 procent dotázaných.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Šéfka TOP 09 a předsedkyně dolní komory Parlamentu Markéta Pekarová Adamová se stala politikem, kterému nedůvěřují nejvíce lidé. Nevěří jí 69 procent občanů.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Za ní pak následuje předseda vlády Petr Fiala (ODS), kterému nevěří 68 procent respondentů. V posledních měsících se situace pro většinu členů vlády zhoršila.

Jan Lipavský / Zdroj: youtube.com

V porovnání s průzkumem, který proběhl na přelomu let 2022 a 2023, o něco více lidí důvěřuje ministru zahraničí a členovi Pirátské strany Janu Lipavskému, důvěřuje mu 27 procent lidí.

Vyjádření důvěry či nedůvěry politikům – srovnání (v %) / Zdroj: cvvm.soc.cas.cz

PSALI JSME: „LIDÉ MI ŘEKLI, ŽE JSEM BLÁZEN. MANŽEL NADŠENÝ NEBYL“: HANA MAŠLÍKOVÁ PROZRADILA, KDE NYNÍ BUDE PRACOVAT

PŘIPOMÍNÁME: „S MUŽSKÝMI JSEM SI VŽDYCKY MOHLA DĚLAT, CO JSEM CHTĚLA“: HEREČKA EVELYNA STEIMAROVÁ OSLAVILA 78. NAROZENINY

Share