Teploty mohou klesnout až pod bod mrazu: na co se musí připravit obyvatele v nejbližší době

O víkendu si Češi mohli ještě užít teplé počasí, tento týden se však výrazně ochladí. Teploty mohou klesnout pod bod mrazu. Informuje o tom Český hydrometeorologický ústav.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Meteorologové oznámili, že na začátku týdne bude v ČR vrcholit příliv teplého vzduchu od jihozápadu. Již v úterý však na území naší země dorazí od severozápadu studená fronta a poté i tlaková výše.

V pondělí bude jasno a polojasno, místy budou mlhy. Teploty se v noci budou pohybovat kolem 8 stupňů Celsia, přes den mohou dosáhnout 23 stupňů.

V úterý ráno bude polojasno, pak přibude oblačnosti a večer může pršet. Ochladí se, teploty v noci klesnou na 10 až 6 stupňů, denní teploty ale mohou dosáhnout 20 stupňů.

Ve středu bude pršet, oblačnosti ubude k večeru. V noci bude kolem 7 stupňů, přes den může teploměr ukázat 15 stupňů.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek bude polojasno až jasno, ráno se očekávají mlhy. V noci mohou teploty klesnout až k nule. Den už také nebude teplý, teploty dosáhnou jen 13 stupňů Celsia.

V pátek bude počasí podobné, ale večer začne přibývat oblačnosti. Noční teploty klesnou k -1 stupni, denní teploty budou kolem 13 stupňů.

Počasí / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Víkend bude oblačný až zatažený, místy se očekávají přeháňky a deště. Teploty v noci klesnou na 2 stupně, přes den budou kolem 14 stupňů.

PSALI JSME: FIALA ŘEKL, JESTLI SE DOMÁCNOSTEM ZVÝŠÍ DANĚ: PREMIÉR PODOTKL, JAK BUDE FUNGOVAT ZASTROPOVÁNÍ CEN ENERGIÍ

PŘIPOMÍNÁME: GAZPROM VAROVAL ZÁPAD: POKUD EU ZAVEDE CENOVÝ STROP, ZASTAVÍ DODÁVKY RUSKÉHO PLYNU

Share