„Čínská vláda lhala světu“: Americký štát zažaloval Čínu kvůli roli v šíření epidemi

Americký stát Missouri podal žalobu proti Číně kvůli roli v šíření epidemi koronavíru.

Generální prokurátor Missouri Eric Schmitt podal žalobu na čínské úřady, které obviňoval z pandemie koronaviru.

Je hlášeno Úřadem státního zástupce.

.

Čínská vláda, Komunistická strana Číny a další čínští úředníci a vládní agentury reagují na soudní proces. Schmitt je obviňuje z zadržování informací o šíření Covid-19, které vedly k pandemii a vážnému ekonomickému dopadu v Missouri.

„V Missouri je dopad viru velmi znatelný – tisíce lidí byly nakaženy, mnoho lidí zemřelo, malé podniky se uzavírají,“ řekl Schmitt.

.

Generální prokurátor státu dodal, že čínská vláda lhala světu o nebezpečí koronaviry a nepřijala nezbytná opatření, aby zabránila šíření nemoci.

„Čínská vláda lhala světu o nebezpečích a infekčním původech koronaviru potlačením informátorů a udělala málo pro zastavení šíření choroby.Za své činy musí být odpovědní, “uvedl generální prokurátor Missouri Eric Schmitt.

.

Obžaloba zejména uvedla, že do 23. ledna orgány ČLR nepodnikly žádné kroky pro zastavení koronaviru. Například 16. ledna se ve Wu-chanu konala událost 40 000 účastníků.

Schmitt také tvrdí, že úředníci z Číny skrývali ohnisko

.

Je třeba poznamenat, že Spojené státy americké začínají zkoumat okolnosti vzniku a šíření koronaviru.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo uvedl, že za to budou odpovědní ti, kdo jsou za šíření koronavíru zodpovědní, ale v první řadě bylo nutné zaměřit se na obnovu světové ekonomiky.

.

Share