David Křížek po návratu z vězení otevřeně promluvil o tom, co tam zažil: vězeňští kuchaři, žloutenka a zhoršené zdraví

David Křížek se v pondělí vrátil domů, za mřížemi strávil 21 měsíců. Slavný jachtař si užívá života s rodinou, konečně může trávit čas s manželkou a vychovávat dvě děti. Je vděčný všem, kteří ho podporovali. Na to, co se mu ve vězení stalo, ale nezapomene.

David Křížek / Zdroj: youtube.com

Za dobu, co byl ve vězení, dostal více než sedm set pohledů. Od slavného fotbalisty Tomáše Řepky dostal podpisové kartičky, které mohl měnit za jiné věci. Kapela Tři sestry mu poslala podepsaný kalendář.

David Křížek poskytl rozhovor pro CNN Prima News. Nyní nosí dlouhé vlasy a vysvětlil proč. Holič ho mohl podle něj oholit jen nějakým strojem, ale nechtěl své děti strašit vyholenou hlavou.

David Křížek / Zdroj: youtube.com

To však nebyl jediný důvod. Podle něj má žloutenku asi 10 procent lidí, kteří jsou v této věznici. Mluví pouze o oficiálních údajích. Holič však neměl k dispozici nůžky, ty jsou ve vězení zakázány, protože jsou považovány za vražedný nástroj.

Kuchyň ve vězení označil za strašnou. Přesto si na jídlo stěžovat nechtěl, problémem však podle něj byla myčka, která nefungoval dobře. Nádobí bylo proto často promaštěné. Nikdo nevěděl, kdo z těch talířů před ním jedl, a tak měl jachtař určité obavy.

David Křížek / Zdroj: youtube.com

„Mně přijde, že oni se na bráně zeptají: „Vaříš?“, a on řekne, že vaří. Jen už neřekne, že vaří drogy. Tak ho dají do kuchyně. Nebo vaří – svařoval někde v dílně, tak jde do kuchyně. Tam vaří feťáci a na tom jídle je to znát kupodivu,“ řekl David Křížek.

Jachtař za poslední rok a půl zhubl, teď potřebuje i vitamíny. Jeho žena Lucie Křížková se o něj bude starat, aby se zlepšil jeho zdravotní stav.

David Křížek / Zdroj: youtube.com

Za mřížemi si psal deník, teď uvažuje, že ho možná v budoucnu vydá, ale ještě se nerozhodl. Není si jistý, jestli to někdo bude číst. Chce se vrátit na vodu, sní o tom, že bude trenérem, ale chce také závodit.

PSALI JSME: „JÁ SE TÍM UŽ CHLUBÍM“: 94LETÁ YVETTA SIMONOVÁ DOKAZUJE, ŽE STÁRNOUT LZE S GRÁCIÍ. VYPRÁVĚLA ZAJÍMAVÝ PŘÍBĚH, JAK PŘEKVAPILA ÚŘEDNICI

PŘIPOMÍNÁME: FILIPÍNKA NEBYLA TOU NEJLEPŠÍ VOLBOU: AGÁTA HANYCHOVÁ HLEDÁ NOVOU CHŮVU

Share