„Doufejme, za 18 měsíců dostaneme tuto vakcínu“: Bill Gates varuje svět před novými krizemi

Nejbohatší muž na planetě a zakladatel Microsoftu Bill Gates varoval svět před novými pandemiemi.

Je přesvědčen, že současný pandemický koronavirus, který se stal globální krizí lidstva, není poslední. Předpokládá se, že takové krize nastanou každých 20 let.

Bill Gates sdílel svou předpověď v rozhovoru s Financial Times.

Bill Gates připomněl, že před pěti lety varoval svět před globální katastrofou, která by nebyla způsobena válkou, ale nakažlivým virem.

Nikdo však jeho slova neposlouchal, takže systém nebyl připraven bojovat s infekcí koronaviru.

.

Podle miliardáře však země světa musí nyní uzavřít a vyslat všechny síly, aby se připravily na další úder.

„Pokud by byli světoví vůdci a zákonodárci na situaci náležitě připraveni, náklady na předcházení krizím by mohly být o mnoho bilionů dolarů nižší.

V budoucnu musí vlády udržovat výstražné diagnostické nástroje, velké antivirové knihovny a systémy včasného varování, “řekl Gates.

.

Je přesvědčen, že současná pandemie není ojedinělou událostí v historii lidstva, budou takové krize pokračovat v intervalech asi 20 let.

Podle Gatese jsou nevyhnutelné kvůli rozmazaným hranicím a globální mobilitě, jakož i díky sociální stratifikaci společnosti, která poroste pouze v důsledku současné pandemie.

„Některé školy a univerzity pokračovaly v distančním vzdělávání, ale ne všichni studenti, zejména ti s nízkým příjmem, mají zařízení a internet, aby mohli dělat svou práci. To dále prohloubí sociální stratifikaci,“

.

poznamenal Gates.

V současné době považuje Bill Gates v boji proti současné pandemii koronaviru za nejdůležitější přesné testování a izolaci.

Ve střednědobém výhledu miliardář považuje za důležité získat nějaké léky, které sníží hospitalizaci a úmrtnost na koronaviru.

A konečné hlavní rozhodnutí, které zastaví pandemii, je vytvoření vysoce účinné a bezpečné vakcíny, která bude dostupná po celém světě.

„Ale dostat miliardy dávek je obtížné. Doufejme, že za 18 měsíců dostaneme tuto vakcínu, “shrnul Bill Gates.

Share