Eva Klepáčová by oslavila 90. narozeniny: manželka Josefa Zímy měla smutný osud

Eva Klepáčová byla známou herečkou a moderátorkou. V roce 1956 ztvárnila roli Káči v pohádce Hrátky s čertem a to ji nejvíce proslavilo. Začátkem května by oslavila 90. narozeniny, ale před 11 lety odešla do hereckého nebe.

Eva Klepáčová / Zdroj: youtube.com

Eva Klepáčová se narodila 2. května 1933 v Praze. Ve věku 25 let se provdala za herce a zpěváka Josefa Zímu, se kterým tvořila manželský pár dlouhých 54 let a se kterým měla dceru Zuzanu. Manželství ukončila její smrt.

Herečka opustila tento svět 18. června 2012, byla doma, spala. Server Ženy.iPrima.cz píše, že v posledních letech života byla upoutána na lůžko a trpěla maniodepresivní psychózou.

Eva Klepáčová a Josef Zíma / Zdroj: youtube.com

Její psychický stav se zhoršil po nehodě, kterou způsobil její manžel. Stalo se to v roce 1959. Josef Zíma řídil auto a za volantem usnul, mikrospánek trval jen pár sekund. Narazil do stromu a následky byly tragické.

Zemřel režisér Jiří Jungwirth, bylo mu 38 let. Zpěvačka Judita Čeřovská a Alena Pánková utrpěly vážná zranění. Eva Klepáčová se poté cítila velmi špatně, chtěla spáchat sebevraždu, a tak skočila z okna. Lékařům se ji naštěstí podařilo zachránit.

Eva Klepáčová a Josef Zíma / Zdroj: youtube.com

Po roce 1968 ji postihla i vlna zákazů vystupování a uměleckých omezení v době normalizace. Herečka tuto situaci také těžce nesla.

Smrt milované ženy byla pro herce a zpěváka velkou ranou. Prozradil, že v té době byla nejlepším lékem práce, pomohla mu. Na manželku dodnes často vzpomíná. Nyní je mu líto, že se nedožila jejich pravnoučat.

Eva Klepáčová / Zdroj: youtube.com

Hvězdný pár se vždycky těšil na Vánoce. Manželé ztvárnili role v pohádkách a také nadabovali Nastěnku a Ivánka v ruské filmové pohádce Mrazík. Napsali spolu i biografickou knihu Princ a Káča.

PSALI JSME: 25 LET OD PRVNÍHO DÍLU KULTOVNÍHO SERIÁLU PŘÁTELÉ: JAK SE ZMĚNILI HLAVNÍ HERCI

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO SKUTEČNÝ POKLAD. HLEDÁM ŽENU JAKO ONA“: JAK VYPADÁ MATKA KRASAVCE LEONARDA DICAPRIA

Share