Forbes: Putin utrpěl absolutní neúspěch ve snaze ovládnout Ukrajinu

Podle mezinárodních expertů Putin ignoroval základy války a dopustil se zásadních chyb. „Speciální vojenská operace“ proti Ukrajině ruského prezidenta Vladimira Putina se ukázala jako strategický neúspěch téměř ve všech parametrech.

Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

Tento názor vyjádřil v rozhovoru s novináři Forbes expert na obranu střediska Scocroft Arun Ayer. „Odpor vůči Rusku mají i neutrální země a ti, kteří jsou závislí na ruských energetických zdrojích. Ruské válečné zločiny jsou veřejně odhaleny, odsoudili je všichni kromě nejodvážnějších spojenců Kremlu,“ řekl expert.

Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

Kreml podle něj ignoroval základy války a nenaučil se z nedávných konfliktů USA v Afghánistánu, Iráku a dalších zemích. „Především je to špatná analýza zpravodajských informací, sázka na hrubou sílu, podceňování odhodlání a schopnosti soupeře odolávat,“ dodal.

Spojené státy a jejich spojenci by podle experta měli důkladně prozkoumat všechny chyby Ruska a v budoucnu je využít v konfrontaci s hybridními válkami.

Vladimir Putin/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: CENU ZA PLYN A ELEKTŘINU ROSTOU: OBCHODNÍ ŘETĚZCE ZAVÁDĚJÍ OPATŘENÍ. JAK BUDOU ŠETŘIT ENERGIE

PŘIPOMÍNÁME: „S PUTINEM JSME ŘÍKALI, ŽE BĚLORUSKÁ LETADLA BUDOU NÉST JADERNÉ ZBRANĚ“: LUKAŠENKO POHROZIL ZÁPADU ÚDEREM NA „ROZHODOVACÍ CENTRA“

Share