Fotografování navzdory všem omezením: V Nizozemsku zemědělci sekají tulipánová pole, aby se vyhnuli davům

V Nizozemsku začnou zemědělci lámat hlavy kvetoucích tulipánů dříve, než je obvyklé, aby rozptýlili lidi, kteří jsou masivně fotografováni v květinách a kterým hrozí koronavírus.

.

Přes výzvy starostů byla sobota a neděle v oblasti Bollenstrek, která se specializuje na pěstování tulipánů, narcisů a hyacintových žárovek, velmi živá.

.

Lidé nebyli zastaveni silničními bariérami, uzavřenými venkovskými silnicemi – stále přicházeli na pole, aby byli vyfotografováni uprostřed květin.

.

Z tohoto důvodu se farmář Simon Penning, který se zabývá pěstováním tulipánových cibulí, rozhodl v pondělí začít lámat hlavy kvetoucích tulipánů – mnohem dříve, než je obvyklé.

.

„Chystáme připravovat plantáže určitých druhů květin. Výsledkem bude, že barvy na polích tulipánů zmizí a to je pro lidi méně přitažlivé,“ vysvětlil.

.

Pro Penning, příklad následovaný jinými farmáři, takový krok způsobuje finanční škodu, protože tulipán před zlomením hlavy musí být plně exponován, aby si farmář mohl být jistý, že rostlina je zdravá před prodejem cibulí v zahraničí s příslušným certifikátem.

.

„Budeme muset přeskočit květinový průzkum a začít si lámat hlavy dříve. Výsledkem bude, že budeme moci exportovat naše květiny do mnohem menšího počtu zemí,“ vysvětlil Penning.

.

„Ale poslední věcí, kterou chceme, je nové mini-ohnisko koronaviru,“ dodal.

.

Share