František Ringo Čech promluvil o posledním setkání s Karlem Gottem: „Ringo, já tě skoro nevidím, vidím jen obrys, skoro tě neslyším“, řekl mu tehdy Karel

Známý bubeník, zpěvák a herec František Ringo Čech se rozhodl vyprávět o tom, co je mu smutno až rok po jedné události. Mluvil o posledním osobním setkání s Karlem Gottem, které se odehrálo před rokem. Zlatý slavík měl v té době už akutní leukémii a jeho kamarád to pochopil.

Když byl Karel Gott ještě naživu, chtěl, aby si jeho kamarád František Ringo Čech vzpomněl na jeho knihu, v níž Slavík napsal svou autobiografii.

.

Autobiografie Karla Gotta by měla vyjít letos na podzim.

Známý bubeník a zpěvák prozradil, jak probíhalo jeho setkání se Zlatým slavíkem u něj doma. Manželka Karla Gotta Ivana Gottová pro ně udělala dvě kafe, sedli si a přidala se k nim Ivana.

.

Manželé tehdy společně psali autobiografii velikého zpěváka. Požádali Františka Ringo Čecha, aby si vzpomněl na nějaké zajímavé příběhy a vyprávěl jim.

Ty příběhy, které vyprávěl, Ivana Gottová natáčela na diktafon. Zároveň ale připomíná, že už bylo vidět, jak špatně se Zlatý slavík cítil.

.

„Ringo, já tě skoro nevidím, vidím jen obrys, skoro tě neslyším“ vzpomíná František Ringo Čech na to, co mu tehdy říkal jeho kamarád Karel Gott.

Vzpomíná na to se smutkem, svého kamaráda litoval. Vzpomíná také, že jeho manželka Ivana to tehdy neměla lehké.

.

Při té schůzce se ale ještě dohodli, že společně ještě vystoupí na oslavě jeho 80. narozenin v Divadle na Jezerce.

Podle něj mu tehdy Karel Gott řekl, že nechce, aby jeho kamarád byl jen hostem v hledišti, ale aby spolu byli na pódiu. S jeho návrhem souhlasil.

.

Poté mu Zlatý slavík ještě několikrát volal, zval ho na návštěvu na chalupu na kávu. František Ringo Čech s radostí souhlasil, ale teprve toto setkání se již neuskutečnilo.

.

Karel Gott zemřel. Jeho přítel byl jeho smrtí velmi zasažen, takže se ani nezúčastnil mše v katedrále svatého Víta, když se všichni loučili s Karlem. Byl příliš smutný…

.

„Vůbec celý minulý století umřelo s Karlem Gottem“ řekl František Ringo Čech.

Na závěr dodal, že ví, že i v nebi bude Zlatý slavík stále VIP, protože patřil k nejlepším.

Share