„Hluboko v duši víme, že je to ta správná věc“: 93letá královna Velké Británie vyzvala k disciplíně

V neděli 5. dubna královna Velké Británie Alžběta II. počtvrté oslovila národ.

Ve svém projevu královna vyzvala Brity, aby se disciplinovali a také se postavili výzvě pandemie kcoronaviru, kterou nazvala „dočasným šokem“.

.

„Doufám, že v nadcházejících letech budou všichni hrdí, že na tuto výzvu reagovali. Naši potomci řeknou, že Britové této generace byli stejně silní jako kdykoli jindy,“ uvedla britská královna.

Královna také poděkovala zaměstnancům Národní zdravotnické služby a dalším důležitým sektorům společnosti. Podle ní se každou hodinu jejich práce „přibližuje návrat k normálnímu času“.

.

„Uspějeme – a tento úspěch bude patřit každému z nás,“ řekla královna.

,

Nezapomněla 93letá královna o Britech, kteří se i přes jarní počasí pokoušejí bez naléhavé potřeby opustit dům.

.

„Dnes mnoho lidí opět pociťuje bolest kvůli odloučení od těch, které mají rádi. A nyní, stejně jako tehdy, hluboko v duši víme, že je to ta správná věc,“ řekla upřímně ve svém 5. televizním projevu.

.

Ve své řeči královna připomněla slova z písně z druhé světové války „Budeme se znovu setkávat“: „I když máme toho hodně co zkusit, vrátí se lepší dny. Budeme se znovu setkávat s přáteli, s našimi rodinami“.

.

Je třeba poznamenat, že britská královna každoročně oslovuje narod o Vánocích.

,

Takové neplánované projevy však byly pouze třikrát předtím: v roce 2002 po smrti její matky, v roce 1997 před pohřbem princezny Diany a v roce 1991 během první války v Perském zálivu.

,

Share