Koronavirus ustupuje: Itálie zruší všechna dosud platná omezení a opět otevře své hranice cizincům

Italská vláda v sobotu schválila příslušný dekret, který umožní cestovat do a ze zahraničí od 3. června.

.

Toto bylo hlášeno v publikaci La Reppublica.

.

Vstup do Itálie bude povolen z Evropské unie, schengenského prostoru,včetně Čechů, a také včetně občanů Švýcarska a Monaka. Pro ty, kteří překročí hranici, již nebude existovat povinná karanténa po dobu 14 dnů.

Italská vláda také rozhodla, že omezení cest v rámci regionu budou zrušena od 18. května a omezení cestování po celé zemi budou zrušena od 3. června.

.

Některé regiony usilovaly o rychlejší otevření, ale předseda vlády Giuseppe Conte trval na postupném návratu do normálního života, aby zabránil druhé vlně infekce.

.

Prohlášení zároveň uvádí, že v případě nového ohniska nákazy koronaviru mohou orgány na regionální nebo celostátní úrovni opět omezit pohyb v určitých oblastech.

.

Vnější hranice Evropy zůstávají uzavřeny alespoň do 15. června. V polovině příštího měsíce se Evropská komise rozhodne, zda blokádu zruší nebo bude pokračovat.

.

Rozšíření koronaviru v Itálii a zavedení přísných karanténních opatření způsobilo prudký pokles místní ekonomiky. Italská vláda ve středu 13. května oznámila program finanční pomoci na překonání krize a na záchranu hospodářství.

.

Itálie byla jednou z nejvíce postižených zemí na světě. Podle nejnovějších údajů z Johns Hopkins University (USA) je Itálie na 5. místě v počtu infikovaných koronavirem.

.

V zemi bylo oficiálně potvrzeno více než 223 000 případů COVID-19. V důsledku této choroby zemřelo více než 30 000 lidí.

Share