„Je to slabý vůdce“: Jan Lipavský promluvil o Vladimiru Putinovi a o vztazích s Ruskem

Šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti) se domnívá, že prezident Ruské federace Vladimir Putin je slabší, než si všichni mysleli. Promluvil také o tom, že Angela Merkelová už není německou kancléřkou, a proto není vstřícný přístup k Rusku již aktuální. Evropské státy se podle něj musí naučit omezovat vliv Kremlu. Píše o tom server Echo24.cz.

Slabý lídr bude podle českého ministra zahraničí dále slábnout. Vysvětlil to tím, že ruský prezident začal dělat věci, které neumí ukončit.

Jan Lipavský / Zdroj: youtube.com

„Je to slabý vůdce. A v Rusku být slabým vůdcem často vede k osobnímu konci,“ řekl v rozhovoru pro deník Bild Jan Lipavský.

Šéf resortu zahraničí si myslí, že Vladimir Putin se chová jako terorista, protože ruská armáda útočí na civilní objekty, i když sám označil výbuch na Kerčském mostě za akt terorismu.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Předpokládá, že podobnými útoky chce vedení ruského státu oslabit morálku Ukrajinců. Šéf české diplomacie si také myslí, že intenzita takových raketových úderů se brzy sníží, protože ruská armáda má omezenémnožství raket.

Řekl, že ruská hlava státu už nemá tak dobré vztahy s Indií a Čínou jako dřív, jejichž postoj k válečnému konfliktu na Ukrajině je distancovaný. „Hra na jadernou válku je příliš pro stát jako Indie a Čína,“ dodal Jan Lipavský.

Jan Lipavský / Zdroj: youtube.com

Připomněl, že politika Angely Merkelové vůči Ruské federaci skončila. Evropské státy by nyní podle něj neměly opakovat chyby z minulosti a musely by se naučit omezovat vliv Kremlu.

PSALI JSME: „VŠICHNI BY MĚ PORAZILI“: BABIŠ REAGOVAL NA PRŮZKUM. ŘEKL, ŽE V NĚKTERÝCH SITUACÍCH UŽ BYL JAKO PREZIDENT

PŘIPOMÍNÁME: STŘET BABIŠE A FIALY: PREMIÉR MUSEL OPONOVAT TVRDÉ KRITICE PŘEDSEDY HNUTÍ ANO

Share