„Je zakázán vstup do těchto měst i jejich opuštění” : Itálie uzavírá města a ruší veřejné akce

Koronavirus z Číny zaútočil na Itálii. Pouze několik dní v zemi zaznamenalo čtyři fatální případy způsobené koronavirem, infekce byla nalezena u více než 150 lidí a úřady začaly zavádět bezprecedentní bezpečnostní opatření.

.

V pátek 21. února došlo v Itálii k první smrti v důsledku infekce koronavirem Covid-19. Zemřel 78letý muž. Obyvatel Veneto byl v Padově městské nemocnici asi deset dní, a přesto je nemoc silnější.

.

Další den byla země otřesena dalším smrtelným incidentem Druhou obětí koronaviru byl obyvatel Lombardie. Její smrt přišla několik hodin poté, co se infekce stala životem 77letého muže. Následně zaznamenal čtvrtou smrt.

.

K 24. únoru bylo infikováno více než 150 lidí koronaviry z Číny v Itálii. A to jsou pouze oficiální údaje dostupné od ministerstva zdravotnictví země. Více než dvacet pacientů je v intenzivní péči.

.

Koronavírus pokrýval dvě severní provincie Veneto a Lombardie. První z nich potvrdil asi 20 případů, ale Lombardie se stala středem zájmu koronaviry v Evropě. Bylo známo nejméně 110 případů infekce.

.

Italští lékaři zatím nenašli, kdo se stal prvním nosičem a rozšířil virus. To výrazně komplikuje boj proti nemoci.

„Stále nemůžeme identifikovat nulového pacienta. Těšíme se na nové případy, které nelze předvídat,“ řekl Angelo Borrelli, vedoucí oddělení civilní obrany na tiskové konferenci.

V úterý 25. února vyšle Světová zdravotnická organizace do Itálie speciální misi, aby se pokusila zjistit více o zdroji infekce.

.

Lidé v karanténních městech tak měli zakázáno opustit osady a všichni ostatní nesmí do karanténní zóny vstoupit.

Dodržování takového režimu izolace je sledováno donucovacími orgány na kontrolních stanovištích, připravených pokutovat porušovatele.

Školy, veřejná náměstí a místa byla uzavřena a veřejné akce byly v celé Itálii zrušeny, protože úřady se snažily ohnisko potlačit.

.

Například světoznámý benátský karneval byl dokončen brzy. Městské úřady prohlásily, že „jsou přijata radikální opatření, aby se zabránilo šíření infekce“.

.

„Je zakázán vstup do těchto měst i jejich opuštění,” komentoval mimořádné vládní opatření italský premiér Giuseppe Conte.

.

„Míra infekce je velmi vysoká, je velmi silná,“ řekl Giulio Haller, vedoucí zdravotního oddělení Lombardie.

.

.

Share