Kabinet mění podmínky energetické pomoci před začátkem jejich platnosti: koho se změny budou týkat

Kabinet zřejmě znovu změní podmínky energetické pomoci, i když si lidé už mysleli, že je to hotová věc. Vláda totiž navrhne změnu, která malým a středním podnikatelům zastropuje cenu energií je do 80 % jejich původní spotřeby, aby je tím přinutila šetřit plyn e elektřinu. Ministři také hledají cestu, jak k tomu donutit i domácnosti. Informuje web tn.nova.cz.

Komunikace vlády v otázce řešení energetické krize očividně není na nejvyšší úrovni. Nyní znovu přichází změny, o kterých lidé nevěděli.

Plynový sporák/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Původně vláda zastropovala ceny energií domácnostem a podnikatelům. Za měsíc tato pomoc měla začít platit, ale vláda rozhodla, že ji částečně chce změnit. Pro podnikatele totiž budou platit evropská pravidla.

Ministr Průmyslu Jozef Síkela uvedl, že to znamená pro podnikatele a firmy, že jim cena na plyn a elektřinu bude zastropována na 80 % jejich původní spotřeby za 5 let.

Jozef Síkela / Zdroj: youtube.com

Pro podnikatele tato změna je překvapením a je podle nich divné, že vláda mění podmínky poté, co je sama nastavila.

Podobnou změnu Rakousko například chce uplatnit i u domácností. Česká vláda to ale zatím neplánuje, i když hledá způsoby, jak přinutit šetřit i jednotlivce.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Veřejnost očekává, že ta vláda, když už něco řekne, tak to bude platit,“ řekla expertka na komunikaci Denisa Hejlová a dodala, že lidé podobné kroky vnímají jako nejistotu.

PSALI JSME: „VYZÝVÁME VLÁDU PETRA FIALY, ABY ZASTAVILA ZDRAŽOVÁNÍ“: TOMIO OKAMURA SVOLAL DEMONSTRACI V OSTRAVĚ

PŘIPOMÍNÁME: „NENÍ TO ZNÁMKA SLABOSTI“: MERKELOVÁ VYZVALA SVĚT, ABY BRAL PUTINOVY JADERNÉ HROZBY VÁŽNĚ

Share