Jak reagovali politici na demonstrace: Vít Rakušan uvedl, že organizátoři protestů navrhují nerealistická řešení

Ve středu občané protestovali proti vládě, demonstrace se konaly v Praze a v mnoha dalších městech České republiky. Podle poslance Marka Bendy (ODS) jsou tyto protesty proti špatnému zastropování cen energií podivné, protože lidé to ještě nepocítili. Opoziční poslanec Radek Vondráček (ANO) však uvedl, že ministři špatně komunikují s lidmi. Informuje o tom CNN Prima News.

Marek Benda / Zdroj: youtube.com

Na Václavské náměstí v Praze přišlo několik desítek tisíc lidí, tisíce občanů protestovaly i v dalších městech. Marek Benda pro CNN Prima News uvedl, že tyto protesty organizovaly určité síly, které chtějí destabilizovat českou společnost.

Podle něj tyto síly chtějí, aby Česko přestalo být součástí západní Evropy a přiblížilo se současnému Rusku. Myslí si, že je bizarní, že lidé nyní protestují proti špatnému zastropování cen, protože to dosud nepocítili.

Radek Vondráček / Zdroj: youtube.com

Chápe, že lidé mají určité obavy, protože nevědí, jaká bude budoucnost. Teď může říct, že bude trochu hůř, protože Evropa byla kvůli Green Dealu závislá na plynu. Ruský prezident Vladimir Putin to podle něj použil jako zbraň.

Radek Vondráček upozornil, že jedním z důvodů, proč lidé začali protestovat, je i špatná komunikace vlády. „Lidé jen chtějí, aby se jim naslouchalo,“ řekl Vondráček.

Radek Vondráček / Zdroj: youtube.com

Občané podle něj přišli na náměstí, protože chtěli slyšet, jak politici a odborníci navrhují řešit energetickou krizi. Opoziční poslanec nicméně řekl, že navrhovaná řešení jsou zjednodušená. „Musíme tomu ale celospolečensky bránit,“ dodal Radek Vondráček.

Za další důvod protestů označil nelegální migraci. Nyní se tato situace zhoršila a toto téma se stalo velmi aktuálním.

Vít Rakušan / Zdroj: iDnes.tv

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) na Twitteru napsal, že chápe, že se lidé nyní bojí. Vláda se ale bude o občany starat. Lidi, kteří nabízejí jednoduchá řešení, však označil za manipulátory. Dodal, že nyní Vladimir Putin vede válku proti celé Evropě.

PSALI JSME: „VYZÝVÁME VLÁDU PETRA FIALY, ABY ZASTAVILA ZDRAŽOVÁNÍ“: TOMIO OKAMURA SVOLAL DEMONSTRACI V OSTRAVĚ

PŘIPOMÍNÁME: KABINET MĚNÍ PODMÍNKY ENERGETICKÉ POMOCI PŘED ZAČÁTKEM JEJICH PLATNOSTI: KOHO SE ZMĚNY BUDOU TÝKAT

Share