„Vyzýváme vládu Petra Fialy, aby zastavila zdražování“: Tomio Okamura svolal demonstraci v Ostravě

Občané ve středu protestovali proti vládě, velká demonstrace se konala v Praze, ale lidé se sešli na demonstracích i v dalších městech. Lidé na Václavském náměstí demonstrovali za „Česko na 1. místě“. V Ostravě však protest svolalo hnutí SPD. Demonstranti požadují demisi vlády. Informuje o tom server Novinky.cz.

V Ostravě pronesla projev spisovatelka Lenka Procházková. Poté promluvil také Jiří Janeček z hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Jako první však vystoupil známý politik a šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Lidé požadovali demisi vlády, vadí jim to, jakým způsobem vláda Petra Fialy (ODS) řeší energetickou krizi.

„Vyzýváme vládu Petra Fialy, aby zastavila zdražování. Nechceme válku a chceme mír,“ prohlásil Tomio Okamura.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Mluvil také o tom, že lidé protestují, protože chtějí, aby vláda hájila zájmy České republiky a jejích občanů. Nechtějí, aby jejich rodiny zchudly, nechtějí, aby se české firmy dostaly do vážných problémů. Občané se vyslovili také proti porušování jejich práv a svobod.

Předseda SPD promluvil i o válce na Ukrajině, nechce, aby se Česko do tohoto konfliktu zapojilo.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Lidé na Masarykově náměstí se také vyjadřovali podobně, požadovali, aby Česko vystoupilo z NATO. Podle nich je hrozbou pro ČR Evropská unie, Severoatlantická aliance i „čeští politici od roku 1989“.

PSALI JSME: „VŮBEC JSEM NEVĚDĚL O TOM, ŽE LIDÉ ZA PREVENTIVNÍ PROHLÍDKU U STOMATOLOGA PLATÍ“: VLASTIMIL VÁLEK CHCE TUTO SITUACI ZMĚNIT

PŘIPOMÍNÁME: „NENÍ HRDINSTVÍ VYTÁPĚT NA 25 STUPŇŮ“: PEKAROVÁ ADAMOVÁ PROMLUVILA O SOLIDARITĚ ČECHŮ A VYTKLA VLÁDĚ KOMUNIKACI S LIDMI

Share