Kampaň před prezidentskými volbami vstoupila do horké fáze: jaké taktiky zvolili Babiš, Pavel a Nerudová

Za dva měsíce budou Češi volit prezidenta. Napětí ve štábech kandidátů roste. Každý uchazeč o prezidentský post se snaží přesvědčit lidi, aby ho volili. Největší šance na vítězství mají Petr Pavel, Andrej Babiš a Danuše Nerudová. Každý z nich jedná podle své taktiky. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

V lednu hodlá kandidovat 21 uchazečů. Podle posledního průzkumu agentury Median jsou hlavními favority předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš, armádní generál ve výslužbě Petr Pavel, bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně a ekonomka Danuše Nerudová, bývalý velvyslanec ve Francii a Monaku a senátor Pavel Fischer a předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.

Každý kandidát chce s voliči komunikovat osobně, hlavní favorité voleb už jezdí po republice. Důležité pro ně jsou i sociální sítě, kandidáti budou v příštích týdnech velmi aktivní.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Všichni kandidáti kromě bývalého premiéra se chystají na debaty. Mluvčí Andreje Babiše Vladimír Vořechovský řekl, že bývalý premiér spolu se svým týmem rozhodl, že se do konce roku žádné debaty nezúčastní.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

V lednu je však připraven postavit se proti ostatním kandidátům, ale v prosinci bude komunikovat s voliči. Během této kampaně Andrej Babiš změnil taktiku.

Bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně sází na rodinu. Podporuje ji manžel a dvě děti. Její syn Daniel se objevil v jejím předvolebním klipu.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Kromě toho zdůrazňuje, že má v politice čistý štít. Neměla by tedy nic vysvětlovat ze své minulosti. Danuše Nerudová také komunikuje s voliči, odpovídá na jejich otázky, navštěvuje nejen velká města, ale i obce.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Petr Pavel sází na svou pověst elitního vojáka. Spolupracuje s různými odborníky, pro něj je to velmi důležité, protože právě taková spolupráce může pomoci při řešení krizových situací. Nedávno ukázal, jak jeho tým funguje.

Kromě toho pořádá netradiční akce, které rozhodně upoutají pozornost veřejnosti. Například v Ostravě upekl dort, pak si povídal s lidmi na šachtě.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Jezdí také po republice a komunikuje s voliči, ale kromě toho se setkává i s komunálními politiky.

PSALI JSME: MARIAN JUREČKA CHYSTÁ ZMĚNU DŮCHODOVÉHO SYSTÉMU: JAK MINISTERSTVO NAVRHUJE ZVYŠOVAT VĚK ODCHODU DO DŮCHODU

PŘIPOMÍNÁME: NEZNÁMÍ VOLAJÍCÍ STÁLE NABÍZEJÍ SENIORŮM ZBOŽÍ NEBO SLUŽBY: JAK SE S NIMI SNAŽÍ MANIPULOVAT

Share