Marian Jurečka chystá změnu důchodového systému: Jak ministerstvo navrhuje zvyšovat věk odchodu do důchodu

Politici v poslední době často mluví o důchodové reformě. Jedním z témat je zvýšení věku odchodu do důchodu. Ministerstvo práce a sociálních věcí nyní chystá změnu, v budoucnu by se měla zvýšit věková hranice pro odchod do důchodu. Informuje o tom server E15.cz s odkazem na Seznam Zprávy.

Věková hranice pro odchod do důchodu by se v budoucnu měla posunout na 68 let. Posun této hranice by byl postupný.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Předpokládá se, že tempo zvýšení věku bude asi jeden měsíc za rok. 65letá hranice by se měla začít posouvat v roce 2034. To znamená, že lidé budou odcházet do důchodu ve věku 68 let v roce 2070.

Šéf resortu práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) nedávno v rozhovoru pro Seznam Zprávy řekl, že zvýšení důchodového věku se v budoucnu nevyhneme.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) před dvěma týdny v rozhovoru pro Blesk.cz řekl, že jeho vláda nezvýší věkovou hranici pro odchod do důchodu.

Šéf státní kasy Zbyněk Stanjura (ODS) si ale myslí, že o tomto tématu je třeba diskutovat. Dodal také, že je velmi důležité, aby s důchodovou reformou, kterou vláda navrhne, souhlasila alespoň část opozice. To je nezbytné, aby ji budoucí vláda nezrušila.

Zbyněk Stanjura / Zdroj: youtube.com

Před dvěma týdny Marian Jurečka také řekl, že věk odchodu do důchodu by se měl naopak snížit pro pracovníky určitých profesí. To by se mělo týkat například zdravotnických záchranářů.

PSALI JSME: ZBYNĚK STANJURA HODLÁ ZRUŠIT NĚKTERÉ DAŇOVÉ VÝJIMKY: MINISTR FINANCÍ ŘEKL, ZDA NAVRHNE ZDANĚNÍ DŮCHODŮ

PŘIPOMÍNÁME: NERV NAVRHUJE ZMĚNU PRAVIDEL VALORIZACE DŮCHODŮ: „VALORIZAČNÍ MECHANISMUS JE ASYMETRICKÝ,“ ŘEKL MOJMÍR HAMPL

Share