„Karanténa muže se rychle skončit“ : Nová teorie o koronaviru od vědců z Oxfordu

Ve dnešní době, všechny státy ve světě bojují s koronavirem, a přijímají tvrdá opatření, aby se nový typ koronaviru nešířil. V Oxfordská univerzitě, v Británii vědci přišli na novou teorii, která se týká rozšíření Covid-19.

Přemýšlí nad tím, že nová nemoc mohla už nakazit všech lidi, ale některé proste mají silnou imunitu k ni, a koronavirus pro nich nic neznamená. Jestli tuto teorii zvládnou potvrdit, to všechna opatření mohou velmi rychle skončit.

1

Covid-19 ve dnešní době je asi ve všech částech světa. Každý stát udělal speciální zákony a opatření pro tou nebezpeční situaci, které mohou pomoct lidem, a zastavit rozšíření viru.

Ve státech zavřely školy, restauraci, bary, kavárny a všechna místa, kam chodili chodili jenom pro zábavu.

2

Vědci představili model šíření koronaviru ve své univerzitě v Británii, která ukázala, že každý 1 z tisíce lidi muže být nakažený, ale ta nemoc žádným způsobem na nich nepůsobí. Z čeho vyplývá, že Covid-19 muže být méně nebezpečný a smrtící než obyčejná chřipka.

Ukázali všechno na matematickém modelu, a vyzvali cely svět, aby začali rychle testování všech občanů. Vědci si mysli, že někteří ve svém organismu mají protilátky proti koronaviru. Znamená to, že někteří už překonali nemoc, ale jim vůbec neuškodila.

3

“Rychle a důsledně testování potřebujeme pro to, aby říct v jaké přesně fázi pandemii se můžeme nacházet ve dnešní době”, – řekla jedna profesorka z Oxfordského vědeckého týmu Sunetea Group, která se zabývá epidemiemi.

Jestli, ta teorie se nějakým způsobem potvrdí, to vláda každého státu bude muset zrušit drastická opatření. A cely svět bude vědět, že koronavirus není natolik nebezpečný a smrtící jak všichni o něm říkají.

4

Share