„Modrá krev nepomáhá proti koronaviru“ : Princezna Marie Teresa nepřekonala nem0c

Cely svět už zjistil, že nic neochrání před koronavirem. Z rodiny nástupců na španělsky trůn zemřela 86 léta princezna Maria Tereza. Byla části jedné největší královské rodiny z Bourbonsko – Parmské dynastii. Je to velká ztráta pro cele Španělsko.

1

Princezna se narodila v roce 1933 v Paříži, Francie. Její otec byl velmi známy španělsky král Alfonse XIII, a jeho rodina byla pretendentem na hlavní španělsky trůn.

V té době existoval Francový režim, který nedával rodině úplně vládnout státem, ale po jeho pádu, španělsky trůn obdržel králův vnuk Juan Carlos.

2

Marie vystudovala na Sorborně. Cely život žena bojovala za za práva žen v celém světu, a měla socialistické myšlenky, kvůli tomu, obdržela přezdívku “ruda Princezna”.

Její rodina vždy byla nástupci na španělsky trůn, všechno díky její kořením. Byli potomky francouzských kapetovců. Dlouhou dobu mužští část rodiny vládla v Parmě.

3

Ve Španělsku ve dnešní době je kolem 72 tisíc nakažených, a z nich zemřelo už 5 tisíc lidi.

O smrti modré krvi informoval mladší bratr Sixtus Enrique. Ale Marie nebyla jedinou z královské rodiny, kdo se nakazil koronavirem.

4

Onemocněl také monacký kníže Albert, a také následník britského trůnu Charles.

Princ Charles se dozvěděl o své nákaze na začátku týdne, kdy udělal test na koronavirus. Nejdřív odjel do Skotska, kde se bude léčit. Také z Britské královské rodiny je nemocný premiér Boris Johnson, který často kontaktuje s královnou Británii.

Share